EBL: Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza. Transmisja w Polsacie Sport

Mecz Anwilu Włocławek z MKS-em Dąbrowa Górnicza będzie stał pod znakiem powrotu Michała Ignerskiego do Energa Basket Ligi. 38-latek brylował ostatnio na drugoligowych parkietach, a jego transfer do Anwilu wzbudził wśród kibiców wiele emocji. Ignerski znalazł się w ekipie mistrza Polski drugi raz w karierze i liczy, że tym razem uda się z tym klubem zdobyć złoty medal. Transmisja meczu Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza w Polsacie Sport o godzinie 12.30.

Pierwsze starcie między tymi drużynami było pod pełną kontrolą mistrzów Energa Basket Ligi. Anwil wygrywał każdą kwartę, mógł liczyć na skuteczność Chase’a Simona (rzucił 26 punktów), dodatkowo zanotował aż 29 asyst - to wszystko przełożyło się na efektowne zwycięstwo 101:81. Dla MKS 17 punktów rzucił wtedy Trey Davis, którego teraz w zespole już nie ma. Zastąpił go Adris De Leon.

W obu drużynach zobaczymy nowych zawodników. O Anwilu znowu było głośno, ponieważ postanowił zakontraktować Ignerskiego. Skrzydłowy po trzech latach przerwy przerwy wrócił do koszykówki. Były reprezentant kraju może wspomóc mistrzów doświadczeniem i poszerzy rotację Polaków. Z kolei w MKS pojawił się Deng Deng. Silny skrzydłowy z Południowego Sudanu przyjechał do Polski po zakończeniu sezonu w lidze australijskiej, a już w pierwszym swoim meczu zdobył 8 punktów i zaliczył 5 zbiórek przeciwko Spójni Stargard. Popisał się tez kilkoma bardzo efektownymi zagraniami.

Anwil teraz z pewnością będzie skoncentrowany na każdym rywalu - szczególnie po wpadce z AZS Koszalin. Powinien mieć też przewagę w polu trzech sekund. Ekipę z Dąbrowy Górniczej opuścił wcześniej Szymon Łukasiak, a to oznacza, że brakuje tam klasycznego środkowego. MKS stara się grać niższym składem, a “dziury” na tej pozycji będą łatać Michał Gabiński i Cleveland Melvin. Ciekawe jak z tymi zawodnikami poradzi sobie Josip Sobin wspierany przez Szymona Szewczyka i być może Aleksandra Czyża.

Na pewno warto będzie się przyglądać rywalizacji rozgrywających. Kamila Łączyńskiego nie trzeba nikomu przedstawiać, ale warto przypomnieć, że jego 7,2 asysty na mecz to najlepszy wynik w tym sezonie Energa Basket Ligi. Teraz będzie grał m.in. przeciwko Jakubowi Koblowi. Młody zawodnik, dla którego obecne rozgrywki są debiutem na tym poziomie, często pokazuje swoje spore umiejętności w prowadzeniu gry.

W ostatniej kolejce mistrzowie Polski pewnie wygrali z ekipą Miasta Szkła Krosno, pokonując rywali przed własną publicznością 104:76. MKS ma fatalną serię pięciu porażek z rzędu. Ostatnie zwycięstwo goście odnieśli w połowie lutego w Pucharze Polski. Włocławianie postarają się wykorzystać ich słabą formę, by odrobić straty do czołówki tabeli.

Transmisja meczu Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza w Polsacie Sport o godzinie 12.30.