EBL: Kosz za kosz i niespodzianka we Włocławku. Anwil przegrał z MKS-em

Koszykarze Anwilu Włocławek przegrali we własnej hali z MKS-em Dąbrowa Górnicza 77:79 (25:20, 11:20, 15:15, 26:24) w meczu 25. kolejki Energa Basket Ligi. W zespole gospodarzy znów zagrał Michał Ignerski, który do koszykówki wrócił po trzech latach przerwy. Zdobył tylko dwa punkty. W ekipie gości błyszczał Cleveland Melvin.

Pierwsze minuty spotkania toczyły się w rytmie “kosz za kosz”. MKS nie pozwalał gospodarzom na rozwinięcie skrzydeł. Dopiero późniejsze trafienia Chase’a Simona i Josipa Sobina dały Anwilowi sześć punktów przewagi. Już w pierwszej części meczu na parkiecie pojawił się Ignerski i pokazał kilka ciekawych akcji. Dąbrowianie gonili, ale po 10 minutach to gospodarze wygrywali 25:20.

W drugiej kwarcie zespół trenera Jacka Winnickiego ciągle był blisko, po akcji 2+1 Mathieu Wojciechowskiego był remis, a rzuty wolne Adrisa De Leona dały przewagę! Z kolei włocławianie nie mogli rozkręcić swojego ataku. Dzięki Wojciechowskiemu to ekipa z Dąbrowy Górniczej po pierwszej połowie była lepsza - 40:36.

Trzecią kwartę Anwil rozpoczął od serii 9:0 i głównie dzięki Jarosławowi Zyskowskiemu wrócił na prowadzenie. Dopiero po blisko czterech minutach odpowiedział na to Deng Deng. Zespół trenera Igora Milicicia nie objął jednak całkowitej kontroli nad meczem. Uaktywnił się za to Mateusz Zębski, a po jego rzutach to MKS miał małą przewagę. Akcja Adrisa De Leona oznaczała, że to goście po 30 minutach nadal byli lepsi - 55:51.

Zryw Aarona Broussarda sprawiał, że Anwil zdobywał przewagę na początku czwartej kwarty. Dąbrowianie ciągle się nie poddawali i… ponownie odskakiwali. Po trójce Bena Richardsona na około dwie minuty przed końcem prowadzili sześcioma punktami. Gospodarze nie byli w stanie tego odrobić i niespodzianka stała się faktem. MKS zwyciężył 79:77.

Najlepszym zawodnikiem MKS był Cleveland Melvin z 25 punktami, 10 zbiórkami i 2 asystami. Ivan Almeida zanotował dla Anwilu 16 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty.

Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza 77:79 (25:20, 11:20, 15:15, 26:24).

Anwil Włocławek: Ivan Almeida 16, Jarosław Zyskowski 14, Josip Sobin 12, Aaron Broussard 11, Chase Simon 11, Walerij Lichodiej 9, Szymon Szewczyk 2, Michał Ignerski 2, Kamil Łączyński 0, Igor Wadowski 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Cleveland Melvin 25, Mateusz Zębski 14, Mathieu Wojciechowski 11, Adris De Leon 11, Deng Deng 11, Ben Richardson 5, Michał Gabiński 2, Konrad Dawdo 0, Filip Stryjewski 0, Jakub Kobel 0.