Fatalny błąd Donnarummy! Sampdoria pokonała AC Milan (WIDEO)

Na Stadio Luigi Ferraris Sampdoria pokonała AC Milan 1:0. Gospodarze zdobyli zwycięską bramkę już 33. sekundzie spotkania. Gościom nie pomógł Krzysztof Piątek, który sobotnie spotkanie zakończył bez strzelonego gola.

W sobotni wieczór Milan potrzebował zwycięstwa, by wciąż liczyć się w walce o trzecią pozycję w tabeli. Drużyna Gennaro Gatusso po derbowej porażce z Interem traciła do odwiecznego rywala dwa punkty. W zespołach od pierwszych minut wystąpili Karol Linetty oraz Krzysztof Piątek.

Zespół Rossonerich fatalnie rozpoczął ligowe starcie. Już w pierwszej minucie Sampdoria objęła prowadzenie po kuriozalnym błędzie Gianluigiego Donnarumy. Włoski bramkarz trafił piłką w znajdującego się tuż przed nim Gregoire’a Defrela, który bez najmniejszego trudu wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Francuz w łatwy sposób zdobył swoją ósmą ligową bramkę.

Bardzo dobry mecz rozegrał Linetty. Reprezentant Polski zaliczył wiele udanych przechwytów, będąc ważnym punktem swojej drużyny. Mógł nawet zaliczyć asystę po jednej z akcji, ponieważ to gospodarze mieli więcej sytuacji pod bramką rywala. W końcówce Milan domagał się jeszcze rzutu karnego po rzekomym faulu na Piątku, ale arbiter odrzucił protesty piłkarzy z Mediolanu.

Dzięki nieoczekiwanej wygranej Sampdoria na ósme miejsce w tabeli, przeskakując Torino. Sytuacja Milanu w walce o podium znacznie się komplikuję, ponieważ trzeci Inter ma jedno spotkanie więcej do rozegrania. W niedzielę Nerazzurri zmierzą się z Lazio.

Sampdoria - Milan 1:0 (1:0)

Bramka: Defrel 1

Żółte kartki Vieira - Suso, Bakayoko, Musacchio

Sampdoria: Audero - Sala, Colley, Andersen, Murru - Praet, Vieira (Jankto 78'), Linetty - Ramirez (Saponara 67') - Quagliarella (Gabbiadini 87'), Defrel

AC Milan: Donnarumma - Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez (Conti 46') - Biglia (Paqueta 71'), Bakayoko, Calhanoglu - Suso (Cutrone 63'), Piątek, Castillejo

Mecze włoskiej Serie A na antenach Eleven Sports.