Fortuna 1 Liga: Odra Opole - GKS Katowice w Polsacie Sport Extra

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Odra Opole - GKS Katowice w Polsacie Sport Extra
Fot. Cyfra Sport

Odra Opole zmierzy się z GKS-em Katowice w ramach 26 kolejki Fortuna 1 Ligi. Jest to ważne starcie w kontekście dolnej połowy tabeli. Zwycięstwo GKS-u pozwoli zbliżyć się katowiczanom do bezpiecznej strefy na trzy punkty, natomiast wygrana gospodarzy wywinduje ich na siódme miejsce w tabeli. Mecz Odra Opole - GKS Katowice w Polsacie Sport Extra.

Po niepełnej, zeszłotygodniowej serii gier Fortuna 1 liga się rozpędza i w przeciągu miesiąca rozegra 6 ligowych kolejek. W poprzedni weekend obie drużyny pauzowały z powodu powołań młodzieżowców - Serafina Szoty z Odry oraz Tymoteusza Puchacza z GKS-u  do reprezentacji Polski U20, prowadzonej przez Jacka Magierę. 

 

Odra Opole ostatni ligowy mecz rozegrała 17 marca, a jej starcie z Puszczą Niepołomice skończyło się bezbramkowym remisem. Zespół Mariusza Rumaka nie próżnował i w minionym tygodniu rozegrał mecz sparingowy z krakowską Wisłą. Co ciekawe w starciu z "Białą gwiazdą" w barwach drużyny z Krakowa wystąpił wieloletni bramkarz... Odry - Tobiasz Weinzettel, któremu Wisła zaoferowała kontrakt. Z remisu 1:1 zadowolony był trener opolskiej drużyny.

 

W tym czasie GKS wygrał 3:1 sparing z czeskim zespołem Vitkowice, co po wcześniejszym zwycięstwie w Jastrzębiu w 24. kolejce może zwiastować stabilizacje formy katowiczan. Od rundy wiosennej obecnego sezonu w GKS występuje Jakub Habusta, Czech do swojego obecnego klubu trafił właśnie z Odry i nie ukrywa, że jest podekscytowały starciem ze swoim byłym klubem. 

 

Transmisja meczu Fortuna 1 Ligi Odra Opole - GKS Katowice rozpocznie się o godzinie 17:30 w Polsacie Sport Extra.

Mecz komentować będą Marcin Feddek i Tomasz Łapiński. 

 

Wyniki i Tabela Fortuna 1 Ligi

 

 

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze