Fortuna 1 Liga: Zamieszanie z Paluchowskim

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Zamieszanie z Paluchowskim
fot. PAP

Adrian Paluchowski został wczoraj zaprezentowany jako nowy zawodnik Stali Mielec, nie minęły 24 godziny,a zawodnik stracił możliwość gry w swoim nowym klubie.

Napastnik rundę wiosenną rozpoczął jako zawodnik drugoligowej Pogoni Siedlce, gdzie w 25 meczach zdobył 13 bramek. Ostatnie trafienie zanotował w minioną środę w meczu Resovia – Pogoń 1:3. Po tym spotkaniu rozwiązał swój kontrakt w Siedlcach z powodu zaległości finansowych i jako wolny zawodnik związał się z PGE FKS Stalą Mielec do końca przyszłego sezonu. 

 

W sobotę PGE FKS Stal Mielec rozegrała mecz z Wigrami Suwałki, w którym szansę debiutu mógł dostać nowo podpisany napastnik. Do klubu z Mielca dotarło jednak pismo z PZPN. 

 

"W związku z wątpliwościami w zakresie możliwości uprawnienia zawodnika Adriana Paluchowskiego do udziału w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi, Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wystąpił do Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN o przekazanie opinii w omawianej sprawie.

Uprawnienie zawodnika do gry będzie możliwe nie wcześniej niż po uzyskaniu pozytywnej opinii Komisji."

 

Z tego powodu Adriana Paluchowskiego nie wystąpił w sobotnim spotkaniu Fortuna 1 Ligi pomiędzy Wigrami Suwałki i PGE FKS Stal Mielec. Mimo, że 29 marca 2019 roku w oparciu o dokumenty przekazane przez zawodnika i klub Pogoń Siedlce Adrian Paluchowski został zarejestrowany przez Polski Związek Piłki Nożnej jako zawodnik klubu Stal Mielec.

 

mż, Stal Mielec

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze