Kadra U21: Kontuzja Kapustki. Czy zdąży na Euro?

Piłka nożna
Kadra U21: Kontuzja Kapustki. Czy zdąży na Euro?
Fot. Cyfrasport

W piątkowym meczu drugiej ligi belgijskiej AFC Tubize - OH Levuen groźnej kontuzji doznał Bartosz Kapustka. Pomocnik reprezentacji młodzieżowej zszedł z boiska z urazem łąkotki. Kapustka jest podstawowym zawodnikiem kadry Czesława Michniewicza. Mistrzostwa Europy do lat 21 już w czerwcu. Dla Kapustki zaczyna się wyścig z czasem!

Wstępne diagnozy mówią o uszkodzeniu łąkotki i miesięcznej pauzie. Oznacza to, że na ligowe boiska w Belgii już nie wróci, gdyż tam sezon kończy się w ostatni weekend kwietnia. Jest to optymistyczna diagnoza, a szczegółowe, dalsze badania wykażą czy Bartosz Kapustka będzie do dyspozycji Czesława Michniewicza w mistrzostwach Europy U-21 we Włoszech i San Marino, który zaczynają się 16 czerwca.

 

Do tej pory 22-letni pomocnik był bardzo ważną postacią tej kadry, więc jego brak może tylko utrudnić Polakom osiągnięcie dobrego rezultatu w turnieju.

 

Informację o kontuzji Kapustki podał jego klub na Twitterze.

 


 

Bartosz Kapustka był odkryciem Ekstraklasy, gdzie reprezentował barwy Cracovii. Po sezonie 2015/16 Adam Nawałka powołał go na Euro 2016, a ten swoimi występami zapracował sobie na transfer do Leicester City. W drużynie ówczesnego mistrza Anglii Polak się nie przebił, a włodarze klubu wysyłali go na wypożyczenia. Miniony sezon spędził w niemieckim SC Freiburg, a obecny rozgrywał w OH Levuen, gdzie był wyróżniającym się zawodnikiem, strzelając 4 gole i notując 1 asystę w 23 spotkaniach.

mż, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze