MLS: Pozuelo pozamiatał! Niewiarygodny gol Hiszpana w debiucie (WIDEO)

Takich goli nie widuje się często! Właściwie to, co zrobił Alejandro Pozuelo w swoim debiucie w Major League Soccer można nazwać czystą maestrią. Hiszpan został bohaterem kibiców po tym, jak w końcówce meczu Toronto FC - New York City (4:0) przelobował bramkarza rywali w wyjątkowo widowiskowy sposób. To po prostu trzeba zobaczyć!

Mecz przeciwko New York City FC stanowił zarazem debiut Pozuelo na amerykańskich boiskach. Dwudziestosiedmioletni Hiszpan został bowiem ściągnięty do Toronto z KRC Genk 18 marca tego roku, a drużyna z MLS zapłaciła za niego Belgom około 9 mln euro. Już po pierwszym meczu widać, że trener Greg Vanney może mieć z niego wielki pożytek.

Pozuelo rozpoczął spotkanie od zapisania na swoim koncie asysty w 29. minucie, gdy świetnym dryblingiem w tempo zwiódł Alexa Callens, po czym wyłożył piłkę do niepilnowanego Jozy'ego Altidore'a. Po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się zaś w 58. minucie meczu, gdy podszedł do ustawionej w odległości jedenastu metrów od bramki piłki i efektownym uderzeniem a la Antonin Panenka wykorzystał rzut karny.

Po raz kolejny przypomniał zaś o sobie dwadzieścia minut później, gdy udało mu się zrobić coś niewyobrażalnego. Pozuelo przyjął piłkę z prawej strony pola karnego i kapitalnym długim lobem posłał ją w kierunku dalszego słupka bramki strzeżonej przez Seana Johnsona. Wagę gola podnosi dodatkowo fakt, że Johnson jest jednym z najlepszych golkiperów ligi.

Kibice w Toronto stresowali się odejściem po ubiegłym sezonie Sebastiana Giovinco, jednak wszystko wskazuje na to, że mogą spać spokojnie. Klub znalazł za niego godnego następcę, któremu nie brakuje z pewnością polotu i umiejętności technicznych, jakimi charakteryzował się jego poprzednik.

Za Pozuelo przemawiają również statystyki, które jak na debiut prezentują się wyjątkowo dobrze: