MLS: Premierowa wygrana Chicago Fire. Cały mecz Frankowskiego

W meczu 4. kolejki MLS, Chicago Fire odniosło swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie ligowym. "Strażacy" z Przemysławem Frankowskim w składzie pokonali na własnym terenie 1:0 New York RB. Zwycięski gol padł zaraz po przerwie. Gospodarzy w 48. minucie wyręczył stoper Tim Parker, który zanotował trafienie samobójcze.

Podopieczni serbskiego trenera - Veljko Paunovicia sezon Major League Soccer rozpoczęli nie zbyt dobrze. Dwie porażki oraz remis z Orlando City (1:1) uratowany w doliczonym czasie gry chluby nie przynoszą. Ekipa z "Wietrznego Miasta" ma w swoim składzie m.in. mistrz świata z 2010 roku - Bastiana Schweinsteigera, który przeciwko nowojorczykom grał na pozycji środkowego obrońcy.

Ponadto barwy Fire reprezentują dobrze znani z polskich boisk - król strzelców Ekstraklasy Nemanja Nikolić, który grał w Legii Warszawa oraz reprezentant Polski - Frankowski, który zimą przeniósł się z Jagiellonii Białystok. "Franek" dobrze zaprezentował się przed miejscową publicznością. W pierwszych dwóch kolejkach MLS był wybierany graczem meczu.

Sobotnie spotkanie rozgrywane w stanie Illinois, jak przystało na "Wietrzne Miasto" toczyło się przy silnie wiejącym wietrze. Frankowski starcie z zespołem z Nowego Jorku rozpoczął w podstawowym składzie i od początku był aktywny. Nasz rodak napędzał prawą stroną ataki gospodarzy, ale w pierwszej połowie nie przyniosły one efektu w postaci bramek. Najbliżej wpisania się na listę strzelców w pierwszej odsłonie był Aleksandar Katai, ale jego próbę strzelecką zza pola karnego w 35. minucie, obronił Luis Robles.

Jednak po przerwie, w 48. minucie gospodarze mieli dużo szczęścia. Nikolić w zamieszaniu podbramkowym trafił piłką w słupek, ale stoper przyjezdnych - Parker popełnił prosty błąd techniczny, który kosztował nowojorczyków gola. Futbolówka nieznacznie przekroczyła linię bramkową.

W 75. minucie Frankowski wykorzystując swoją szybkość wykreował sobie sytuację strzelecką. 6-krotny reprezentant Biało-Czerwonych znalazł się w polu karnym, ale mając przed sobą jednego obrońcę nie zdecydował się na drybling, tylko na strzał. Efekt był taki, że futbolówka trafiła w boczną siatkę bramki strzeżonej przez doświadczonego Amerykanina.

Od tamtego momentu wynik nie uległ już zmianie i skromne, ale bardzo ważne zwycięstwo ekipy z Chicago stało się faktem.

Chicago Fire - New York RB 1:0 (0:0)

Bramka: Parker (48' - sam.)