Pierwsza porażka Kijańczuka! Pas M-1 Global nie dla Polaka

Sporty walki
Rafał Kijańczuk (z lewej) poniósł pierwszą porażkę w karierze.

Rafał Kijańczuk (7-1, 7 KO) zaliczył pierwszą porażkę w zawodowej karierze. Na gali M-1 Global w Kazachstanie przegrał przez techniczny nokaut z Khasidem Ibragimovem (9-0, 2 KO, 3 SUB).

Polak w ubiegłym tygodniu otrzymał Heraklesa za 2018 rok w kategorii "Odkrycie Roku". W sobotę miał zrobić kolejny krok w zawodowej karierze. Jego rywalem na gali w Ałmatach był mistrz wagi półciężkiej organizacji M-1 Global Khasid Ibragimov. Kijańczuk, które wszystkie siedem zwycięstwo odniósł przez nokaut, nie będzie jednak miło wspominał tego wydarzenia. Doznał bowiem pierwszej porażki w zawodowej karierze.

Już na samym początku mistrz zdołał przechwycić kopnięcie pretendenta. W dość nietypowej pozycji obaj wymieniali ciosy, ale po chwili Kijańczuk wylądował na plecach. Dagestańczyk po chwili przeszedł do pozycji bocznej, szybko wykluczył prawą rękę Polaka i zasypał go uderzeniami.

Kijańczuk starał się wstać, ale nie dał rady. Po nieco ponad dwóch minutach sędzia przerwał pojedynek. Ibragimov pozostał na tronie wagi półciężkiej.

Wynik walki:

Khasid Ibragimov (9-0, 2 KO, 3 SUB) pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Rafała Kijańczuka (7-1, 7 KO)