PlusLiga: Trefl Gdańsk bliżej dziewiątego miejsca

Siatkówka

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali z Treflem Gdańsk 0:3 w pierwszym meczu o dziewiąte miejsce w PlusLidze. Drugie starcie obu drużyn w rywalizacji do dwóch zwycięstw zostanie rozegrane 5 kwietnia w Gdańsku.

Choć w fazie zasadniczej mecze obu drużyn kończyły się tie-breakami, to pierwsza konfrontacja o 9. miejsce jedynie w trzeciej odsłonie przyniosła większe emocje.

Pierwszą partię gdańszczanie rozpoczęli od mocnego uderzenia (2:7) i, mimo zrywów olsztynian, do końca seta zdołali utrzymać przewagę. Wynik tej części meczu na 18:25 ustalił Ruben Schott. Druga odsłona również toczyła się przy przewadze gości. Siatkarze z Olsztyna zdołali co prawda w końcówce zmniejszyć dystans (19:21), trzy ostatnie piłki w tym secie padły jednak łupem podopiecznych Andrei Anastasiego (20:25).

Najwięcej emocji przyniósł set numer trzy, choć bardzo długo nic na to nie wskazywało. Siatkarze Trefla nadal dominowali, po asie serwisowym Macieja Muzaja było już 12:19! Mimo to gospodarze zdołali odrobić straty 23:23 i odsłonę zwieńczyła zacięta rywalizacja na przewagi. Skuteczny atak Schotta i blok Marcina Janusza na Sergieju Kapelusie przesądziły o zwycięstwie gdańszczan (26:28).

Najwięcej punktów: Jan Hadrava (16), Serhiy Kapelus (10) – Indykpol AZS; Maciej Muzaj (24), Piotr Nowakowski (10) – Trefl. MVP: Maciej Muzaj.

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 0:3 (18:25, 20:25, 26:28)

Indykpol AZS: Jan Hadrava, Serhiy Kapelus, Marcel Lux,Paweł Pietraszko, Paweł Woicki, Miłosz Zniszczoł – Jakub Zabłocki (libero) oraz Radosław Gil, Mateusz Kończok, Mateusz Poręba.
Trefl: Marcin Janusz, Nikola Mijailovic, Maciej Muzaj, Patryk Niemiec, Piotr Nowakowski, Ruben Schott – Maciej Olenderek (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Miłosz Hebda.

Stan rywalizacji play-off (do dwóch zwycięstw): 1–0 dla Trefla Gdańsk.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie