Serie A1: Modena rozpoczęła play-offy od zwycięstwa

Siatkówka
Serie A1: Modena rozpoczęła play-offy od zwycięstwa
fot. Polsat Sport

Siatkarze Azimut Leo Shoes Modena od zwycięstwa 3:0 nad Revivre Axopower Milano rozpoczęli zmagania w ćwierćfinałach fazy play-off Serie A1. Drużyny rywalizują do dwóch zwycięstw, a mecz numer dwa zostanie rozegrany 7 kwietnia.

Drużyny z Modeny i Mediolanu zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce w fazie zasadniczej, dlatego tę parę ćwierćfinałową uznawano za najciekawszą i najbardziej wyrównaną. Premierową partię pierwszego meczu pewnie wygrali siatkarze z Modeny (25:20). Gospodarze świetnie grali blokiem, sporo punktów wywalczyli też po błędach rywali. Drugi set również nie przyniósł wielkich emocji. Przyjezdni jedynie na początku dotrzymywali kroku rywalom (8:6). Później grała już tylko Modena, pewnie zmierzając po zwycięstwo, które przypieczętował skutecznym atakiem Tine Urnaut (25:14).

Trzecia odsłona przyniosła sporo emocji. Skuteczny atak Trevora Clevenot dał przyjezdnym piłkę setową przy stanie 22:24. Podopieczni trenera Julio Velasco zdołali jednak doprowadzić do rywalizacji na przewagi i wygrali tę wojnę nerwów. Bartosz Bednorz dał swej drużynie piłkę meczową, a w kolejnej akcji siatkarze z Mediolanu dotknęli siatki, co oznaczało koniec meczu (27:25).

Najwięcej punktów: Ivan Zaytsev (16), Tine Urnaut (12), Bartosz Bednorz (10) – Modena; Trevor Clevenot (11) – Milano.

Azimut Leo Shoes Modena – Revivre Axopower Milano 3:0 (25:20, 25:14, 27:25)

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze