Cerrad Czarni czy Aluron Virtu Warta? Zadecyduje trzeci mecz!

W drugim meczu ćwierćfinału PlusLigi siatkarze Cerrad Czarnych Radom wygrali z Aluron Virtu Wartą Zawiercie 3:1. Siatkarze z Radomia wyrównali stan rywalizacji, w tej sytuacji półfinalistę z tej pary wyłoni trzeci mecz, który zostanie rozegrany w niedzielę 7 kwietnia w Zawierciu.

Już pierwszy set przyniósł sporo emocji. W środkowej części radomianie uzyskali wyraźną przewagę (17:12), ale przyjezdni ruszyli do odrabiania strat. Najpierw złapali punktowy kontakt (19:18), a potem, po serii kapitalnych zagrywek Grzegorza Boćka uzyskali przewagę (21:22). Końcówka była niezwykle zacięta. Po ataku Tomasza Fornala gospodarze pierwsi mieli piłkę setową (24:23), ale po chwili miękki atak Mateusza Malinowskiego zaskoczył rywali i rozpoczęła się gra na przewagi. Zwycięsko wyszli z niej siatkarze Aluron Virtu Warty. Radomianie w decydujących momentach mieli problemy ze skończeniem akcji, a partię zakończył skutecznym atakiem Malinowski (26:28).

W drugiej partii, po wyrównanym początku, przewagę zaczęli budować siatkarze Cerrad Czarnych (15:12). Gospodarze zdecydowanie poprawili przyjęcie, byli skuteczniejsi od rywali w ofensywie. W końcówce mieli już zdecydowaną przewagę (21:15) i nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Dwa ostatnie punkty dla radomian wywalczył skutecznymi atakami Fornal (25:20).

Trzecia odsłona to jeden z najbardziej zaciętych setów tego sezonu. Wynik oscylował wokół remisu, obie strony grały punkt za punkt i praktycznie tylko raz na przestrzeni tej partii jedna ze stron miała większą przewagę – gdy przy stanie 18:15 na moment odskoczyli radomianie. Przyjezdni pierwsi mieli piłkę setową (23:24), ale po chwili pomylili się w polu serwisowym i set zwieńczyła bardzo długa i emocjonująca gra na przewagi. W ofensywie był to pojedynek Fornala z Malinowskim, bo obaj gracze odgrywali wiodące role w swych ekipach w tym fragmencie seta. Zwycięsko wyszedł z niego przyjmujący radomian, który przypieczętował zwycięstwo swej drużyny asem serwisowym (34:32).

W czwartym secie nadal oglądaliśmy wyrównaną walkę obu drużyn. Zawiercianie uzyskali przewagę przy zagrywkach Alexandre Ferreiry (12:14), ale gospodarze odrobili straty (17:17). Rozpoczęła się gra punkt za punkt, ale od stanu 21:21 inicjatywę przejęli gospodarze. Skuteczny atak i blok Michała Filipa, atak Norberta Hubera, wreszcie autowy atak Marcina Walińskiego zakończyły to zacięte spotkanie (25:21). Nie zakończyły jednak ćwierćfinałowej rywalizacji – Cerrad Czarni wyrównali jej stan na 1–1 i w tej sytuacji zwycięzcę wyłoni trzecie spotkanie, które zostanie rozegrane w Zawierciu.

Najwięcej punktów: Wojciech Żaliński (19), Michał Filip (17), Tomasz Fornal (17), Norbert Huber (12), Alen Pajenk (10) – Cerrad Czarni; Mateusz Malinowski (24), Alexandre Ferreira (20), Marcin Waliński (16) – Aluron Virtu Warta. MVP: Tomasz Fornal

Drugi mecz o awans do półfinału PlusLigi:

Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (26:28, 25:20, 34:32, 25:21)

Cerrad Czarni: Michał Filip, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Alen Pajenk, Dejan Vincic, Wojciech Żaliński – Kacper Wasilewski (libero) oraz Reto Giger, Kamil Kwasowski, Michał Ostrowski, Michał Ruciak
Aluron Virtu Warta: Alexandre Ferreira, Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski, Michał Masny, Krzysztof Rejno, Marcin Waliński – Krzysztof Andrzejewski (libero) oraz Grzegorz Bociek, Arshdeep Dosanjh, Taichiro Koga, Kamil Semeniuk, Łukasz Swodczyk, Michał Żuk.

Stan rywalizacji play-off (do dwóch zwycięstw): 1–1.

Terminarz i plan transmisji ćwierćfinałów play-off PlusLigi (do dwóch zwycięstw):

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 20

2019-03-27: Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 25:20, 27:29, 21:25, 15:11)
2019-03-30: PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 15:25, 21:25)

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom 11

2019-03-27: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom 3:2 (27:29, 25:22, 21:25, 25:17, 15:13)
2019-03-31: Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (26:28, 25:20, 34:32, 25:21)
2019-04-07: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom (niedziela, godzina 17.30).