EBL: Arka odegrała się BM Slam Stali i zachowała pozycję lidera

Arka Gdynia rewanżuje się za finał Suzuki Pucharu Polski! Gdynianie wygrali na wyjeździe z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wlkp. 75:65 w meczu 25. kolejki Energa Basket Ligi.

Początek spotkania układał się lepiej dla Arki, która po trafieniach Josha Bostica i Adama Łapety prowadziła 10:5. Już w pierwszej kwarcie na parkiecie pojawił się Casper Ware i dość szybko zdobywał swoje pierwsze punkty. Później trójki trafiali jednak Jakub Garbacz oraz Deividas Dulkys, a po 10 minutach było 23:14. W drugiej kwarcie gdynianie kontrolowali sytuację na parkiecie, a Arged BMSlam Stal nie do końca była w stanie odrabiać straty - również przez słabszą skuteczność. Po zagraniu Josha Bostica goście mieli już 14 punktów przewagi. Sytuację starał się jeszcze poprawiać Michał Nowakowski, ale dzięki rzutom wolnym Jamesa Florence’a po pierwszej połowie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrywał 45:29.

Trzecia kwarta było trochę bardziej wyrównana, ale oznaczało to jednocześnie, że ostrowianie nie odrabiali strat. Świetnie pod koszami radził sobie Robert Upshaw, a rzuty wolne na punkty zamieniał James Florence. Trójki trafiał co prawda Casper Ware, ale to nie wystarczało do odniesienia sukcesu. Po 30 minutach było 63:45. W ostatniej kwarcie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego starał się walczyć o lepszy wynik, a po rzutach wolnych Ivana Marasa zmniejszył straty do 13 punktów. Arka nie pozwalała jednak na więcej i kontrolowała wydarzenia na boisku. Arged BMSlam Stal zanotowała kilka przechwytów w samej końcówce, ale to goście wygrali 75:65.

Najlepszym zawodnikiem Arki był Josh Bostic z 18 punktami, 3 zbiórkami i 2 asystami. Mike Scott rzucił 15 punktów dla gospodarzy.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Arka Gdynia 65:75 (14:23, 15:22, 16:18, 20:12).

Punkty:

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Mike Scott 14, Caper Ware 14, Michał Chyliński 12, Ivan Maras 10, Michał Nowakowski 5, Shawn King 4, Mateusz Kostrzewski 3, Szymon Łukasiak 2, Przemysław Żołnierewicz 1, Witalij Kowalenko 0, Daniel Szymkiewicz 0

Arka Gdynia: Joshua Bostic 18, James Florence 17, Robert Upshaw 9, Marcus Ginyard 7, Adam Łapeta 6, Deividas Dulkys 6, Krzysztof Szubarga 4, Marcel Ponitka 3, Jakub Garbacz 3, Dariusz Wyka 2, Bartłomiej Wołoszyn 0