EBL: HydroTruck Radom wygrał w Krośnie. Rekordowe osiągnięcie Trottera

Koszykarze Miasta Szkła Krosno przegrali z drużyną HydroTruck Radom 76:92 (16:29 28:16 11:28 21:19) w ostatnim niedzielnym meczu 25. kolejki Energa Basket Ligi. Rozgrywający gości Obie Trotter zdobył 15 puktów i zaliczył aż 15 asyst, wyrównując rekord sezonu. Tyle samo decydujących podań mieli w bieżących rozgrywkach także Jakub Schenk z Kinga Szczecin i Torey Thomas z AZS-u Koszalin. Po tej porażce sytuacja krośnieńskiej drużyny jest coraz trudniejsza. Miasto Szkła zamyka ligową tabelę.

Początek spotkania był wyrównany, a właściwie każdy rzut zmieniał drużynę będącą aktualnie na prowadzeniu. Później jednak HydroTruck zanotował serię 11:0 i po trójce Artura Mielczarka miał siedem punktów przewagi. To nie był koniec, bo kolejne akcje kończył Duda Sanadze, a radomianie jeszcze bardziej uciekali. Po 10 minutach wygrywali 29:16.

Drugą kwartę Miasto Szkła rozpoczęło od serii 8:0 i po akcji wykończonej przez Filipa Puta przegrywali zaledwie pięcioma punktami. Później z dystansu trafiali Jordan Loveridge oraz Jabarie Hinds i to krośnianie wrócili na prowadzenie! Trafienia Jarvisa Williamsa i Obiego Trottera ustawiły wynik spotkania po pierwszej połowie na 45:44.

Mała seria 9:0 i wsady Carla Lindboma sprawiały, że ekipa trenera Roberta Witka znowu budowała przewagę. Po późniejszej kontrze wykończonej przez Artura Mielczarka prowadzenie gości wzrosło aż do 15 punktów! Miasto Szkła nie potrafiło na to zareagować, a po akcji Jarvisa Williamsa po 30 minutach było 73:55.

W czwartej kwarcie HydroTruck już całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Radomianie grali świetnie w ataku, a sporo okazji do pokazania się dostał Filip Zegzuła, który wraca po kontuzji. Świetna forma Pawła Krefta nie wystarczała do odrabiania strat. Ostatecznie goście zwyciężyli 92:76.

Najlepszym zawodnikiem HydroTrucka był Jarvis Williams z 24 punktami i 6 zbiórkami. Paweł Krefft zanotował 23 punkty i 7 zbiórek dla Miasta Szkła.

Miasto Szkła Krosno - HydroTruck Radom 76:92 (16:29 28:16 11:28 21:19).

Miasto Szkła Krosno: Paweł Krefft 23, Jabarie Hinds 17, Peter Alexis 12, Jordan Loveridge 9, Filip Put 9, Maciej Bojanowski 2, Dariusz Oczkowicz 2, Mihailo Sekulovic 2, Mateusz Szczypiński 0, Grzegorz Grochowski 0.

HydroTruck Radom: Jarvis Williams 24, Artur Mielczarek 21, Obie Trotter 15, 15 as., Duda Sanadze 15, Filip Zeguła 8, Carl Lindbom 7, Wojciech Wątroba 2, Marcin Piechowicz 0, Krystian Tyszka 0, Daniel Wall 0, Krystian Tyszka 0.