Eredivisie: Ajax - PSV. Transmisja w Polsacie Sport News

W 27. kolejce Eredivisie dojdzie do meczu, który będzie miał kluczowe znaczenie w kontekście walki o mistrzostwo Holandii. W prestiżowej rywalizacji nazywanej De Topper zmierzą się drugi w tabeli Ajax Amsterdam z liderem - PSV Eindhoven. Transmisja meczu Ajax - PSV od 16:40 w Polsacie Sport News.

Jeszcze przed 26. kolejką różnica w tabeli pomiędzy Ajaksem i PSV wynosiła tylko dwa punkty, ale Amsterdamczycy stracili nieco kontakt z liderem po porażce z AZ Alkmaar 0:1. Co gorsza podopieczni Erika ten Haga byli drużyną słabszą od rywali z północnej Holandii, co nie zwiastuje dobrze przed De Topper. Na szczęście dla Ajaksu przed starciem z ekipą z Eindhoven miała miejsce przerwa reprezentacyjna i teraz oba kluby przystępują do rywalizacji z czystą kartą.

W 166. dotychczas rozegranych meczach Ajaksu z PSV częściej wygrywali piłkarze z Amsterdamu, którzy mają na koncie 74 triumfy, przy 62 rywali. Jesienią górą byli jednak gracze z miasta Philipsa, którzy pewnie zwyciężyli 3:0. Wszystkie gole dla PSV padły jeszcze przed przerwą, a do siatki trafiali Gaston Pereiro, Luuk de Jeong i Hirving Lozano. Każdy z nich powinien zagrać w rundzie rewanżowej na Johan Cruyff Arena. Na boisko ma też wybiec Hakim Ziyech, który opuścił boisko z Alkmaar z kontuzją.

W niedzielę 31 marca dojdzie także do innego ciekawego starcia w Eredivisie - czwarty Feyenoord zagra na wyjeździe z siódmym FC Utrecht.

Transmisja tego meczu, a także spotkania Ajax - PSV w Polsacie Sport News. Początek De Topper o 16:40.