Eredivisie: Ajax Amsterdam górą w meczu na szczycie!

Ajax Amsterdam wygrał u siebie z PSV Eindhoven 3:1 w 27. kolejce Eredivisie, chociaż kończył spotkanie w "dziesiątkę"! Taki rezultat sprawił, że walka o mistrzostwo Holandii znów nabiera rumieńców.

Pierwszy gol padł w 21. minucie. Hakim Ziyech dośrodkował z prawej strony boiska i Daniel Schwaab interweniował na tyle pechowo, że pokonał swojego bramkarza. Druga połowa przyniosła więcej dramaturgii.

W 57. minucie czerwoną kartkę obejrzał Noussair Mazraoui, który zaatakował zbyt wysoko podniesioną nogą Angelino. Sędzia Bjoern Kuipers podjął taką decyzję dopiero po interwencji VAR. Chwilę później było już 1:1. W pole karne dośrodkował właśnie Angelino, Andre Onana niepotrzebnie wyszedł z bramki i Luuk de Jong pokonał go strzałem głową.

Chociaż gospodarze kończyli mecz w "dziesiątkę", to oni cieszyli się ze zwycięstwa. Ponownie antybohaterem okazał się Schwaab, który sfaulował we własnym polu karnym Davida Neresa. Kuipers dopiero po interwencji systemu VAR wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Dusan Tadić i pewnym strzałem pokonał Jeroena Zoeta. Już w doliczonym czasie gry wynik ustalił Neres.

Dzięki wygranej Ajax Amsterdam traci do PSV Eindhoven dwa punkty. Dla podopiecznych Marka van Bommela była to pierwsza porażka od 2 grudnia ubiegłego roku.

Ajax Amsterdam – PSV Eindhoven 3:1 (1:0)

Bramki: Schwaab 21 (s), Tadić 71 (k), Neres 90+6 – De Jong 58

Ajax Amsterdam: Andre Onana – Noussair Mazraoui, Matthijs de Ligt, Daley Blind, Nicolas Tagliafico – Lasse Schoene (60. Joel Veltman), Donny van de Beek (86. Lisandro Magallan), Frenkie de  Jong – Hakim Ziyech (80. Rasmus Kristensen), Dusan Tadić, David Neres

PSV Eindhoven: Jeroen Zoet – Denzel Dumfries, Daniel Schaab, Nick Viergever (75. Trent Sainsbur), Angelino – Pablo Rosario, Michal Sadilek (72. Dinyell Malen), Jorrit Hendrix (87. Cody Gakpo) – Steven Bergwijn, Luuk de Jong, Hirving Lozano

Żółte kartki: Tagliafico, Onana, Neres - Sadilek

Czerwona kartka: Mazraoui (57, za faul)