Kristoff zwyciężył w klasyku Gandawa-Wevelgem

Norweg Alexander Kristoff z grupy UAE-Team Emirates zwyciężył w niedzielę w prestiżowym klasyku kolarskim Gandawa-Wevelgem (251 km), uzyskując czas 5:26.08. W wyścigu kobiet triumfowała najszybsza z 87-osobowego peletonu Holenderka Kirsten Wild (WNT-Rotor).

Drugie miejsce w rywalizacji elity zaliczanej do cyklu World Tour zajął Niemiec John Degenkolb (Trek-Segafredo), a trzecie Belg Oliver Naesen (AG2R La Mondiale).

Najszybszy z zawodników polskiej grupy CCC był Belg Greg Van Avermaet, który został sklasyfikowany na 20. miejscu. Ten sam czas co zwycięzca uzyskało 28 kolarzy z pierwszej grupy.

Trzykrotny zwycięzca tej imprezy Słowak Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) przez dłuższy czas jechał w ucieczce, w której było pięciu zawodników. Jednak na kilka kilometrów przed metą peleton dogonił rywali, a zmęczony Sagan nie liczył się w tym roku w walce o podium. Zajął 32. miejsce ze stratą 13 s do zwycięzcy.

Żaden z czwórki polskich kolarzy - Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe), Szymon Sajnok, Paweł Bernas, Łukasz Wiśniowski (wszyscy CCC Team) - nie dojechał do mety.

31-letni Kristoff odniósł w niedzielę drugie zwycięstwo w sezonie, po etapowej wygranej w lutowym wyścigu Dookoła Omanu. Mistrz Europy z 2017 w kolekcji sukcesów ma m.in. dwa słynne klasyki, zaliczane do kolarskich monumentów, Mediolan - San Remo (2014) i Dookoła Flandrii (2015).

W rywalizacji kobiet w 8. edycji wyścigu Gandawa - Wevelgem (136,8 km) Wild uzyskała czas 3:33.34 i wyprzedziła swoją rodaczkę Lorenę Wiebes (Parkhotel) i Włoszkę Letizię Paternoster (Trek). Na 84. pozycji została sklasyfikowana Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) w tym samym czasie co zwyciężczyni.