MotoGP: GP Argentyny. Transmisja wyścigów na Polsatsport.pl

Moto
MotoGP: GP Argentyny. Transmisja wyścigów na Polsatsport.pl
fot. PAP

Trzy tygodnie mijają od pierwszego, tegorocznego spotkania z zawodnikami w MotoGP. Ściganie przy sztucznym oświetleniu, na torze Losail w Katarze, wprawiło wszystkich w osłupienie i pokazało, że czeka nas wyjątkowy sezon w motocyklowych mistrzostwach świata. W klasie królewskiej mieliśmy do czynienia z finiszem wszech czasów. Transmisja niedzielnych wyścigów od godziny 14:40 na Polsatsport.pl. Rywalizacja w klasie MotoGP od 20:00, także w Polsacie Sport News.

Nigdy w historii wyścigów MotoGP nie zdarzyło się, by piętnastu zawodników przecięło linię mety w ciągu piętnastu sekund. Co więcej zwieńczeniem uczty był fantastyczny pojedynek stoczony, na ostatnim okrążeniu i idealna powtórka sytuacji w ostatnim zakręcie, pomiędzy Dovizioso, a Marquezem. Ostatecznie triumfował Włoch. Jednakże na wynik Grand Prix Kataru musieliśmy poczekać aż trzy tygodnie.

Wszystko to związane było z protestem złożonym przez Hondę, KTMa, Suzuki oraz Aprillę w związku z użyciem przez zawodników Ducati dwóch części, wg. wspomnianych ekip, niezgodnych z regulaminem. Protest pierwotnie został odrzucony, jednak apelacja spowodowała, że sprawą musiał zająć się sąd apelacyjny FIM. Ten podtrzymał decyzję sędziów i określił części Ducati, jako zgodne z regulaminem.

Teraz czas na GP Argentyny. Na czele kwalifikacji przed drugim wyścigiem sezonu 2019 znalazły się stajnie Honda, Ducati i Yamaha. Marc Marquez osiągnął najlepszy czas okrążenia w kwalifikacjach, dzięki czemu wystartuje do wyścigu Gran Premio MOTUL de la Argentina z pierwszej pozycji startowej.

Transmisja niedzielnych wyścigów od godziny 14:40 na Polsatsport.pl. Rywalizacja w klasie MotoGP od 20:00, także w Polsacie Sport News.

Grzegorz Jędrzejewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze