UFC: Znowu to zrobił! Niesamowite poddanie Craiga w ostatnich sekundach (WIDEO)

Sporty walki

Paul Craig (11-3, 1 KO, 10 SUB) po raz kolejny zaskoczył! Na gali UFC w Filadelfii poddał na 40 sekund przed końcem walki Kennedy'ego Nzechukwu (6-0, 4 KO). Prawdopodobnie na kartach punktowych lepszy byłby Nigeryjczyk...

Szkot z pewnością nie byłby wyróżniającym się zawodnikiem kategorii półciężkiej, gdyby nie pamiętna sytuacja z gali w Londynie. Wtedy w nieprawdopodobny sposób odwrócił losy pojedynku z Magomedem Ankalaevem. Rosjanin dominował przez ponad 14 minut i wydawało się, że utrzyma pewną wygraną na kartach punktowych do ostatniego gongu. Tak się jednak nie stało, gdyż Craig zdołał zapiąć duszenie trójkątne, zmuszając rywala do odklepania w ostatniej sekundzie!

W nocy z soboty na niedzielę było podobnie. Jego rywalem był niebezpieczny stójkowicz Kennedy Nzechukwu. Craig od początku nie zamierzał toczyć tej walki w stójce, wręcz desperacko szukając obalenia. Jego próby były przewidywalne, choć Nigeryjczyk wielokrotnie miał problemy - głównie na własne życzenie.

Po raz kolejny wydawało się, że walka nie skończy się przed czasem. Wtedy jednak Szkot zaskoczył raz jeszcze. Po kolejnym duszeniu trójkątnym rywal musiał odklepać. Na 40 sekund przed końcem!

- Kto pamięta zawodników, którzy poddają na początku? - spytał retorycznie tuż po walce zwycięzca.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze