Formuła 1: Partner Kubicy przesiada się do Mercedesa. Wiadomość jest oficjalna

Moto
Formuła 1: Partner Kubicy przesiada się do Mercedesa. Wiadomość jest oficjalna
fot. PAP/EPA

Od kilku dni pojawiały się nieoficjalne informacje, że podczas testów Formuły 1 w Bahrajnie George Russell pojedzie w barwach Mercedesa. W poniedziałek ekipa potwierdziła tę wiadomość. Partner Roberta Kubicy z teamu Williams pokieruje bolidem W10 w środę. Dzień wcześniej testowe okrążenia pokonywać będzie Lewis Hamilton, a Russell wraz z Polakiem sprawdzać będą samochody Williamsa.

Chwilowa zmiana barw jest możliwa dlatego, że Russell bierze udział w juniorskim programie Mercedesa. Zespół z Niemiec zaprosił więc etatowego kierowcę Williamsa do udziału w testach, które odbędą się w tym tygodniu w Bahrajnie. Dodatkowo debiutujący w Formule 1 Brytyjczyk ma za sobą zaledwie dwa starty w Grand Prix ii w myśl przepisów nadal jest zaliczany do "młodych kierowców". W ten sposób  podczas sesji testowej Mercedes będzie mógł skorzystać z trzech kierowców, nie jest wykluczone, że za kierownicą zasiądą także Hamilton i Valtteri Bottas. Ekipa kierowana przez Toto Wolffa poinformowała o swoich planach na swoim koncie na Twitterze. Jednak to plany na zaledwie dwa z czterech testowych dni. 

Obowiązujący regulamin zmusza zespoły Formuły 1 do tego, by co najmniej dwa razy w ciągu sezonu bolidy były testowane przez kierowców objętych programem juniorskim. Mercedes zdecydował, że 21-letni Brytyjczyk "swój dzień" dostanie właśnie w Bahrajnie. W obecnym sezonie próby odbędą się jeszcze w Barcelonie, po weekendzie z Grand Prix Hiszpanii. Wyścig na Circuit de Barcelona-Catalunya zostanie rozegrany 12 maja.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze