Klub Polaka rozpoczął strajk! Chodzi o niewypłacone pensje

Piłka nożna
Klub Polaka rozpoczął strajk! Chodzi o niewypłacone pensje
fot. PAP

Problemy Boltonu Wanderers są na tyle poważne, że piłkarze odmówili wyjścia na trening. Wśród nich jest również Paweł Olkowski.

"Kłusaki" przez długi czas kojarzyły się z solidną drużyną Premier League, lecz w 2012 roku spadły do Championship. Po jakimś czasie okazało się, że klub ma blisko 200 milionów funtów długu. Po raz pierwszy od 1993 roku Bolton spadł też na trzeci poziom rozgrywkowy, ale dzięki pracy trenera Phila Parkinsona udało mu się już po sezonie wrócić na drugi szczebel. Od dłuższego czasu widmo degradacji znowu pojawia się w oczach piłkarzy, działaczy oraz kibiców...

 

To jednak nie jest aktualnie największy problem. Boltonowi grozi nawet likwidacja, choć każda ze stron wolałaby uniknąć takiego rozwiązania. Piłkarze od dwóch miesięcy nie otrzymali pensji, więc nie pojawili się na poniedziałkowym treningu. Nie pojawią się też na kolejnych, chyba że klub w ciągu najbliższych 48 godzin im zapłaci lub też poinformuje o planie na rozwiązanie tego kłopotu.

 

Zawodnicy Boltonu mieli obiecane, że pensje wpłyną na ich konta do 29 marca. W piątek jednak się to nie wydarzyło. Nie przeszkodziło to jednak w motywacji - w sobotę "Kłusaki" wygrały na wyjeździe z Queens Park Rangers 2:1.

 

WYNIKI I TABELA CHAMPIONSHIP

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze