Pięściarz, który ugryzł rywala, ma zawieszoną licencję. Na tym się nie skończy?

Sporty walki

Brytyjski bokser Kash Ali został oskarżony przez swego rywala Davida Price'a o ugryzienie w trakcie sobotniej walki na gali w Liverpoolu. Władze tamtejszej federacji na razie zawiesiły licencję pięściarską Alemu, ale na tym zapewne się nie skończy.

Do skandalu doszło w piątej rundzie, kiedy Ali, przegrywający na punkty pojedynek kategorii ciężkiej, przewrócił Price'a na matę, a następnie ugryzł go w brzuch. Zdjęcie widocznego śladu na ciele zostało opublikowane w brytyjskich mediach.

 

- Nigdy więcej nie zamierzam wchodzić do ringu z takim zwierzęciem - stwierdził Price, który na zawodowych ringach wygrał 24 walki i sześć przegrał. Ali legitymuje się rekordem 15-1. W sobotniej walce zwyciężył Price wskutek dyskwalifikacji przeciwnika.

 

Kash Ali na razie ma zawieszoną licencję i wstrzymane honorarium w wysokości ok. 20 tysięcy funtów, oczekuje teraz na przesłuchanie przez komisję bokserską.

 

Miejscowe media przypomniały, że w 1999 roku inny brytyjski pięściarz za podobny występek został zdyskwalifikowany na 18 miesięcy.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie