25 milionów za trzy miesiące fatalnej gry! Absurdalne pieniądze dla Henry'ego

Piłka nożna
25 milionów za trzy miesiące fatalnej gry! Absurdalne pieniądze dla Henry'ego
fot. PAP

Thierry Henry miał pomóc AS Monaco wyjść z kryzysu, tymczasem w debiucie menedżerskim był bliski tragedii i "poprowadzenia" zespołu z Księstwa do Ligue 2. Trzy miesiące za sterami klubu to zaledwie cztery zwycięstwa, a mimo to... Francuz zainkasował aż 25 milionów euro!

Henry pracował w Monaco zaledwie 94 dni i radził sobie w klubie fatalnie. Zespół Kamila Glika przeżywał wówczas ogromny kryzys, a debiutujący na ławce trenerskiej były reprezentant Francji nie potrafił zapobiec katastrofie. Dotkliwe porażki 0:4 z Club Brugge, Paris Saint-Germain czy 1:5 ze Strasbourg przelały czarę goryczy.
 
Pod wodzą Henry'ego Monaco rozegrało 20 meczów, wygrywając zaledwie cztery z nich. Pięć kończyło się remisem (jeden awans w krajowym pucharze po rzutach karnych), a aż jedenaście - porażkami.
 
Francuz pożegnał się ze stanowiskiem 22 stycznia mimo, że podpisał z klubem długoterminowy kontrakt, a na jego miejsce wskoczył zwolniony wcześniej Leonardo Jardim. To oczywiście wiązało się z ogromną odprawą dla 41-latka. Według France Football miał on zagwarantować sobie aż 25,5 miliona euro brutto. W jej skład wchodzi wspomniana odprawa oraz trzymiesięczne wynagrodzenie.
 
W kończącym się sezonie 2018/2019 więcej od Henry'ego zarobili tylko Diego Simeone (41 mln euro) i Jose Mourinho (31 mln) - też zresztą zwolniony z Manchesteru United.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze