W drodze do najlepszej czwórki zmagań piłkarze z Lyonu wygrywali odpowiednio z Bourges 2:0, Amiens 2:0, Guingamp 2:1 oraz z Caen 3:1. W tym samym czasie ekipa Stade Rennais mierzyła się z Brest, z którym udało się triumfować, ale dopiero po rzutach karnych. W kolejnych rundach było już nieco łatwiej. Zwycięstwo z Saint-Pryve 2:0, Lille 2:1 i Orleans 2:0 dało przepustkę dziewiątej sile Ligue 1 do półfinału Coup de France.

 

Skoro już mowa o zmaganiach ligowych, to warto podkreślić, że kilka dni temu obie drużyny mierzyły się ze sobą w ramach 30. kolejki rozgrywek. Wówczas na Roazhon Park lepszy okazał się Olympique, który po bramce w 86. minucie Martina Terriera wygrał 1:0. W pierwszym starciu jednych i drugich w tym sezonie, to jednak adwersarze byli górą, triumfując na Parc Olympique 2:0. Biorąc pod uwagę, że i tym razem spotkanie odbędzie się na tym stadionie, goście nie są na straconej pozycji.

 

Wtorkowi półfinaliści nie grają już w europejskich pucharach, ponieważ Lyon odpadł w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Barceloną, natomiast Stade okazało się gorsze w dwumeczu od Arsenalu na tym samym etapie Ligi Europy.

 

Gospodarze tego starcia są na trzecim miejscu w tabeli i tracą tylko dwa punkty do wicelidera z Lille. Na krajowym podwórku są niepokonani od pięciu spotkań, natomiast Stade Rennais w trzech ostatnich konfrontacjach zainkasowało tylko punkt. Atut własnego boiska, większy potencjał kadrowy oraz wyższa forma sugeruje, że faworytami są miejscowi, ale truizmem nie jest powiedzieć, że "puchary rządzą się swoimi prawami". Tym bardziej, że o wszystkim zadecyduje jeden mecz.

 

WYNIKI I TERMINARZ PUCHARU FRANCJI

 

Transmisja meczu Olympique Lyon - Stade Rennais we wtorek o godz. 20:55 w Polsacie Sport.