Serie A: AC Milan - Udinese Calcio. Relacja i wynik na żywo

W pierwszym meczu 30. kolejki Serie A, może dojść do pojedynku polskich snajperów bowiem AC Milan mierzy się z Udinese Calcio. Krzysztof Piątek jest czołową postacią ekipy z San Siro. Z kolei drugi z naszych napastników - Łukasz Teodorczyk wraca do kadry meczowej "Zebr". Relacja i wynik na żywo z meczu AC Milan - Udinese Calcio na Polsatsport.pl od godziny 19:00!

Teodorczyk w tym sezonie Serie A przebywał na boisku zaledwie 245 minut. Strzelił w tym czasie jednego gola - na wagę trzech punktów w spotkaniu z Chievo Werona (1:0). 19-krotny reprezentant Polski dobił wówczas rzut karny, który sam wykonywał. Od października zeszłego roku zmagał się z przepukliną, a do gry wrócił trzy miesiące później notując symboliczną minutę w meczu z Torino. Kiedy wydawało się, że kontuzja jest już przeszłością, niedawno uraz odnowił się.

Jednak w poniedziałek trener Udinese - Igor Tudor potwierdził, że "Teo" jest gotowy do gry. - Jest już do mojej dyspozycji i rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych - stwierdził Chorwat podczas konferencji prasowej. Oprócz Teodorczyka, w kadrze Udinese, jeśli chodzi o napastników, znaleźli się Kevin Lasagna, Stefano Okaka, który w ostatnim czasie strzelił gola i utalentowany Ignacio Pussetto. Konkurencję niespełna 28-letni Polak ma więc sporą.

Z kolei Piątek błyszczy na boiskach Serie A. W tym sezonie 19 goli (z czego 13 dla Genoi) i 6 dla "Rossonerich", do których dołączył pod koniec stycznia. Tej sztuki dokonał w 28 meczach ligowych. Takim samym dorobkiem może pochwalić się Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn, który w najbliższych spotkaniach nie zagra, ponieważ doznał urazu w meczu reprezentacji Portugalii z Serbią (1:1).