Serie A: Pewna wygrana Juventusu na Sardynii. Czyste konto Szczęsnego

W drugim wtorkowym meczu Serie A, Juventsu w ramach 30. kolejki pokonał na wyjeździe Cagliari Calcio 2:0. W zespole mistrzów Włoch zabrakło Cristiano Ronaldo, który jest kontuzjowany. Całe spotkanie w zespole "Starej Damy" rozegrał Wojciech Szczęsny, który strzegł bramki gości. Polski bramkarz nie miał zbyt wiele pracy.

Od początku meczu, zgodnie z przewidywaniami to Juve miało przewagę. Udokumentowało je golem w 22. minucie. Wynik starcia otworzył Leonardo Bonucci, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Federico Bernardeschiego. Środkowy obrońca skierował piłkę głową do bramki strzeżonej przez Alessio Cragno.

Po przerwie zespół prowadzony przez Massimiliano Allegriego nadal w pełni kontrolował boiskowe wydarzenia. Lider Serie A nie forsował zbytnio tempa, ale i tak zdołał strzelić drugiego gola. W 85. minucie swoje czwarte ligowe trafienie w tym sezonie zaliczył Moise Kean. Przy trafieniu 19-latka asystował rezerwowy w tym spotkaniu Rodrigo Bentancur.

Juventus musiał sobie radzić po raz kolejny bez swojego najlepszego strzelca Cristiano Ronaldo. 34-latek nabawił się urazu podczas meczu reprezentacji. Mistrz Europy z 2016 roku, opuścił murawę po niespełna 30. minutach w spotkaniu Portugalia - Serbia (1:1) rozgrywanego w ramach eliminacji Euro 2020.

Turyńczycy powiększyli przewagę do 18 punktów nad Napoli, które w środę zagra na wyjeździe z Empoli.

Cagliari Calcio - Juventus FC 0:2 (0:1)

Bramki: Bonucci 22', Kean 85'

Cagliari: Cragno - Lykogiannis, Pisacane, Ceppitelli, Srna - Ionita (68' Birsa), Cigarini, Farago (76' Padoin) - Barella - Pavoletti, Joao Pedro (76' Cerri)

Juventus: Szczęsny - Chiellini, Bonucci, Caceres (61' Bentancur) - Alex Sandro, Matuidi, Pjanić, Can, De Sciglio - Bernardeschi, Kean

Żółte kartki: Pedro, Lykogiannis, Srna - Kean, Bernardeschi

Mecze włoskiej Serie A na antenach Eleven Sports.