Serie A: Piątek wyprzedził Ronaldo! AC Milan znowu bez zwycięstwa

W otwierającym meczu 30. kolejkę Serie A, AC Milan zremisował z Udinese Calcio 1:1 (1:0). Gola dla mediolańczyków strzelił Krzysztof Piątek, dla którego był to dwudziesty gol w Serie A. Tym samym Polak wyprzedził w klasyfikacji strzelców Cristiano Ronaldo, który ma o jedno trafienie mniej. Ekipa z San Siro wypuściła jednak wygraną w drugiej połowie. Do remisu doprowadził Kevin Lasagna.

AC Milan po dwóch ligowych porażkach z rzędu (z Interem i Sampdorią) miał ogromny apetyt na zwycięstwo. Jednak wtorkowe spotkanie od początku nie układało się po myśli gospodarzy. Już w 6. minucie w pozornie niegroźnej sytuacji kontuzji nabawił się bramkarz Milanu - Gianluigi Donnarumma. Zanim jednak rezerwowy golkiper - Pepe Reina zdołał się rozgrzać, reprezentant Włoch do 12. minuty przebywał na placu gry.

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem w wykonaniu piłkarzy ze stolicy Lombardii, którzy mieli zdominować niżej notowanego rywala. Ponadto w 41. minucie urazu doznał drugi z ich piłkarzy - Lucas Paqueta, który był aktywny w tym spotkaniu. W jego miejsce wszedł Samu Castillejo.

Wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy się bezbramkowym remisem. Jednak minutę przed upływem regulaminowego czasu gry, dała o sobie znać współpraca Piątka z Patrickiem Cutrone. Napastnicy "Rossonerich" nie mieli jeszcze okazji grać razem w meczu ligowym od początku. Duet polsko-włoski długo się rozkręcał, ale w 44. minut Cutrone świetnie dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie czekał Piątek. Strzał 4-krotnego reprezentant Polski zdołał jeszcze, co prawda obronić Juan Musso, ale przy dobitce głową Argentyńczyk bez już bezradny.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Milan starał się prowadzić grę, ale nie robił tego na tyle dobrze, żeby strzelić drugiego gola. Za to przyjezdni przeprowadzili w 65. minucie wzorowy kontratak, po którym doprowadzili do remisu. Podanie Seko Fofany na gola bez trudu zamienił reprezentant Włoch - Lasagna.

Mimo, że podopieczni Gennaro Gattuso mieli jeszcze sporo czasu, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, nie byli w stanie tego uczynić. Dobrą okazję do zmiany wyniku miał rezerwowy Castillejo, ale jego strzał pewnie obronił Musso. Z kolei w zespole gości Lasagna mógł zaliczyć drugie trafienie, ale jego próba była niecelna.

"Rossoneri" nie tylko nie wygrali, co zagraża ich czwartej pozycji w tabeli, ale z powodu urazów stracili też dwóch graczy.

W ekipie Udinese rezerwowym był Łukasz Teodorczyk. Natomiast Piątek, który do prowadzącego w klasyfikacji strzelców Fabio Quagliarelli (21 bramek) traci jednego gola, rozegrał cały mecz.

AC Milan - Udinese Calcio 1:1 (1:0)

Bramki: Piątek (44') - Lasagna (65')

AC Milan: Donnarumma (12' Reina) - Laxalt, Romagnoli, Musacchio, Abate (68' Calabria) - Calhanoglu, Biglia, Bakayoko - Paqueta (41' Castillejo) - Piątek, Cutrone

Udinese: Musso - Samir (46' Wilmot), De Maio, Opoku - Zeegelaar, De Paul, Behrami (76' Mandragora), Fofana, ter Avest (55' Okaka) - Lasagna, Pussetto

Mecze włoskiej Serie A na antenach Eleven Sports.