Legendarny judoka wraca po długiej przerwie

Sporty walki
Legendarny judoka wraca po długiej przerwie
fot. PAP

Po półtorarocznej przerwie do międzynarodowej rywalizacji wraca Francuz Teddy Riner, jeden z najwybitniejszych judoków w historii. Wystartuje w niedzielę 7 kwietnia w dniu 30. urodzin w turnieju Grand Prix w tureckiej Antalyi, zaliczanym do kwalifikacji olimpijskich.

Ostatni raz Riner walczył w listopadzie 2017 roku w mistrzostwach świata w open w Maroku, gdzie w finale pokonał Belga Tomę Nikiforova.

 

W kategorii +100 kg zgłoszeni są także m.in. Czech Lukas Krpalek, mistrz olimpijski z Rio w wadze 100 kg i Brazylijczyk David Moura, wicemistrz globu sprzed dwóch lat. Polacy nie mają nikogo w wadze ciężkiej w tureckich zawodach.

 

Już wcześniej trenerzy francuskiej reprezentacji ogłosili, że ponaddwumetrowego Rinera zabraknie w mistrzostwach świata 2018 w Baku i 2019 w Tokio. Najważniejszym celem jest zwycięstwo w igrzyskach w 2020 roku w stolicy Japonii.

 

Słynny Francuz jest dwukrotnym złotym medalistą olimpijskim (Londyn-2012, Rio de Janeiro-2016) i dziesięciokrotnym mistrzem świata. Na igrzyskach w Pekinie (2008) sięgnął po brąz. Od blisko dziewięciu lat nie przegrał ani jednego pojedynku.

mt, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze