Liga Mistrzów: PGE Skra Bełchatów - Cucine Lube Civitanova. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

PGE Skra Bełchatów nie obroni tytułu mistrza Polski, lecz nadal ma szansę osiągnąć sukces na arenie międzynarodowej. W środę po raz piąty zagra w półfinale Ligi Mistrzów, a jej rywalem będzie włoska ekipa Cucine Lube Civitanova. Relacja na żywo i wynik meczu PGE Skra Bełchatów - Cucine Lube Civitanova na Polsatsport.pl.

Mimo, że bełchatowianie stracili szansę na sukces w PlusLidze, sezon nie jest jeszcze dla nich przegrany. W środę mogą zrehabilitować się kibicom pokonując Cucine Lube w półfinale Ligi Mistrzów.

 

– Na pewno to dla nas duże wydarzenie. W tym sezonie gramy pierwszy i ostatni raz w Atlas Arenie, bo taka jest teraz formuła rozgrywek Ligi Mistrzów. Dla nas to wielkie siatkarskie święto, jak zresztą zawsze w Łodzi, gdzie od kilku lat gramy bardzo ważne spotkania - powiedział prezes PGE Skry Konrad Piechocki.

 

Podopieczni Roberto Piazzy wystąpią na tym etapie rozgrywek po raz piąty. Ostatnio zameldowali się w nim w sezonie 2014/2015. W bratobójczej walce ulegli Asseco Resovii Rzeszów i musieli zadowolić się grą o brąz. W tej jednak także sobie nie poradzili i zajęli czwarte miejsce w rozgrywkach.

 

Środowy rywal jest bardzo dobrze znany bełchatowianom. Prowadzona przez byłego szkoleniowca Jastrzębskiego Węgla Fedrinando De Giorgiego ekipa Cucine Lube jest ich zmorą od kilku lat. Z ośmiu ostatnio rozgrywanych spotkań PGE Skra wygrała zaledwie jeden, w sezonie 2016/2017. Ostatnie starcie obie ekipy rozegrały w listopadzie 2018 roku. Wicemistrz Włoch pokonał wtedy siatkarzy z Bełchatowa 3:0 w Klubowych Mistrzostwach Świata.

 

Mecz zostanie rozegrany w Atlas Arenie. Z wysokości trybun ma go obejrzeć komplet kibiców. - Graliśmy wiele meczów przeciwko PGE Skrze, zarówno w grupie Ligi Mistrzów, jak i w dalszych fazach turnieju. Wiemy więc, jaka jest atmosfera na meczach w Atlas Arenie, jak dopingują polscy fani, również podczas meczów reprezentacji. Świetnie kibicują i wspierają swoją drużynę, więc spodziewamy się znakomitej publiczności, ale nie obawiamy się tego. Nie jesteśmy początkującymi graczami, mamy za sobą wiele meczów w takiej atmosferze. Damy z siebie wszystko, żeby pokazać jak najlepszą siatkówkę i mam nadzieję, że przełoży się to na wynik - powiedział kapitan Cucine Lube Dragan Stankovic.

 

Dla bełchatowian bardzo ważne będzie osiągnięcie jak najlepszego wyniku przed wyjazdowym rewanżem. - Na pewno nie odpuścimy ani pierwszego, ani drugiego meczu, cokolwiek by się nie działo. Bardzo ważne będzie spotkanie w Atlas Arenie i dobra zaliczka, bo we Włoszech gra się bardzo ciężko - powiedział środkowy mistrza Polski Jakub Kochanowski.

 

Relacja na żywo i wynik meczu PGE Skra Bełchatów - Cucine Lube Civitanova od godziny 18:00 na Polsatsport.pl.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze