NHL: Długo oczekiwany sukces Stars. Na Zachodzie prawie wszystko jasne

Po raz pierwszy od 2016 roku hokeiści Dallas Stars zakwalifikowali się do fazy play off ligi NHL. We wtorkowym meczu wygrali z Philadelphia Flyers 6:2. W Konferencji Zachodniej pozostało już tylko jedno wolne miejsce. Najlepszym zawodnikiem Stars był Aleksander Radułow, który zdobył cztery punkty - strzelił dwa gole i miał tyle samo asyst.

32-letni Radułow wpisał się na listę w 37. i 50. minucie. Jego zespół już po 5 minutach prowadził 2:0 po golach Dickinsona i Lindella.

W drugiej tercji rywale wyrównali na 2:2, ale w końcówce "Gwiazdy" poprawiły wynik na 4:2, a w ostatniej jeszcze podwyższyły zwycięstwo.

Stars wracają do play off po dwóch sezonach nieobecności. Poprzednio rywalizowali w 2015/2016 i dotarli do półfinału na Zachodzie; przegrali 3-4 z St. Louis Blues.

Zespół z Dallas wygrał cztery z pięciu ostatnich spotkań. Dotąd zgromadził 91 punktów i zajmuje siódme miejsce w tabeli Zachodu. O ósmą lokatę, również premiowaną grą o Puchar Stanleya, walczą m.in. Colorado Avalanche 88 i Arizona Coyotes 84.

We wtorek ekipa Avalanche pokonała Edmonton Oilers 6:2, zaś zawodnicy Coyotes przegrali z Los Angeles Kings 1:3.

Avalanche przegrali pierwszą tercję 0:2, ale w następnej zdobyli cztery gole w osiem minut i przechylili szalę triumfu na swoją korzyść. Z kolei Coyotes prowadzili od 37. minucie po bramce Brada Richardsona, a wyrównał Kyle Clifford na sekundę przed zakończeniem drugiej odsłony. W ostatniej "Królowie" uzyskali dwie bramki.

W innym spotkaniu najlepsza drużyna sezonu zasadniczego Tampa Bay Lightning przegrała z Montreal Canadiens 2:4. Triumfatorzy walczą o awans do play off na Zachodzie, mając 94 pkt, tyle samo co Columbus Blue Jackets; wyżej są Pittsburgh Penguins 97 i Carolina Hurricanes 95. Wszystkim tym ekipom pozostały do rozegrania po dwa mecze.