Piast Gliwice wygrał i zapewnił sobie grę w grupie mistrzowskiej

W środowym spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie broniącą się przed spadkiem Wisłę Płock 1:0.

Gliwiczanie pierwszą dobrą okazję do objęcia prowadzenia mieli w 15. min. Po pięknym strzale z daleka Patryka Dziczka golkiper Płocka jedną ręką odbił piłkę na róg.

Dwie minuty później drużyna gości wreszcie zaakcentowała, że spróbuje w tym spotkaniu strzelić gola. Po faulu Dziczka na Alenie Stevanovicu Wisła wykonywała rzut wolny prawie z linii bocznej boiska, nieopodal pola karnego gliwiczan. Po dośrodkowaniu Dominika Furmana kilka zawodników z Płocka walczyło o "górną" piłkę, ale ostatecznie obrońcy Piasta zażegnali niebezpieczeństwo.

W 26. min. Piotr Parzyszek wykorzystał błąd defensywy rywala. Był źle pilnowany w polu karnym gdy piłkę głową zgrał mu Jorge Felix. Wspomniany napastnik Piasta spokojnie, strzałem z bliska, pokonał bramkarza.

Nie minęły dwie minuty, a zespół z Płocka wyprowadził groźną kontrę. Jednak zakończyło się tylko na rzucie rożnym. Przed przerwą jeszcze raz był on bliski wyrównania. W 39. min. groźny strzał oddał Giorgi Merebaszwili, ale na posterunku był Frantisek Plach.

Mecz nie był porywającym widowiskiem, ale piłkarze zaprezentowali kilka strzałów na bardzo wysokim poziomie. Kolejny taki, w 52. min., oddał Joel Valencia. Wisła mogła mówić o szczęściu, gdyż piłka odbiła się od poprzeczki.

Parzyszek po przerwie miał okazję do zdobycia drugiej bramki w tym spotkaniu. Jednak będąc z piłką w polu karnym i mając przed sobą praktycznie tylko golkipera niepotrzebnie chciał jeszcze podawać do kolegi z zespołu. W efekcie obrońcy opanowali sytuacje (69. min.).

Piast Gliwice - Wisła Płock 1:0 (1:0)

Bramka: Parzyszek 26

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Marcin Pietrowski, Uros Korun, Mikkel Kirkeskov, Jakub Czerwiński - Martin Konczkowski (74. Mateusz Mak), Tom Hateley, Joel Valencia (84. Gerard Badia), Patryk Dziczek, Jorge Felix - Piotr Parzyszek (79. Michal Papadopulos)

Wisła Płock: Thomas Daehne - Jake McGing, Igor Łasicki, Alan Uryga, Angel Garcia - Alen Stevanovic (69. Jakub Łukowski), Damian Rasak, Ariel Borysiuk (78. Ricardinho), Dominik Furman, Giorgi Merebaszwili - Grzegorz Kuświk (66. Karol Angielski)

Żółta kartka: Pietrowski

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 4 159.