Puchar Niemiec: Werder Brema uzupełnił grono półfinalistów

Werder Brema pokonał na wyjeździe zespół Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0 i awansował do półfinału piłkarskiego Pucharu Niemiec. Wcześniej miejsce w tej fazie zapewniły sobie Bayern Monachium, RB Lipsk i Hamburger SV.

Zwycięstwo gościom w Gelsenkirchen zapewniły trafienia Kosowianina Milota Rashicy (65. minuta) oraz Holendra Davy'ego Klaassena (72.). W końcówce czerwoną kartkę zobaczył pomocnik Werderu Turek Nuri Sahin.

We wcześniejszym środowym spotkaniu Bayern wygrał po niecodziennym meczu z drugoligową ekipą Heidenheim 5:4. Dwa gole w Monachium zdobył wprowadzony na boisko od początku drugiej połowy Robert Lewandowski. Polak miał w tym spotkaniu również asystę.

"Lewandowski i jego silne nerwy uratowały Bayern" - podsumowano w relacji agencji dpa.

Bawarczycy prowadzili 1:0, przegrywali 1:2, strzelili trzy gole na 4:2, znów pozwolili rywalom wyrównać, ale ostatecznie Polak wykorzystał rzut karny w 84. minucie i ustalił wynik.

"Nie wiem nawet, jak mam sobie to poukładać w głowie. Nie możemy być zadowoleni, że prowadziliśmy 4:2 i dopuściliśmy do 4:4. Trzeba to teraz przetrawić. Druga połowa była szalona, ale pozytywna" - ocenił Thomas Mueller, który zdobył gola właśnie po podaniu Lewandowskiego.

Chorwacki szkoleniowiec gospodarzy Niko Kovac przyznał, że jeszcze nigdy nie był częścią tak "zwariowanego" widowiska.

"Najbardziej denerwuje mnie to, że prowadząc 4:2 sami wpędziliśmy się w kłopoty. To był "dziki", otwarty mecz, a ja za takimi nie przepadam. Ostatecznie mieliśmy trochę szczęścia, a to w pucharach zawsze jest potrzebne" - przyznał.

W sobotę o 18.30 Bayern podejmie prowadzącą w tabeli Bundesligi Borussię Dortmund w 28. kolejce. Jeśli przegra, będzie miał do BVB już pięć punktów straty i niewielką szansę na wywalczenie siódmego mistrzostwa z rzędu.

"Musimy wykorzystać ten zastrzyk morale w najbliższych dniach, pozbierać się i pokonać dortmundczyków" - dodał Mueller.

We wtorek spadkowicz z ekstraklasy Hamburger SV pokonał na wyjeździe inny zespół 2. Bundesligi Paderborn 2:0 i awansował do półfinału po raz pierwszy od 2009 roku. W drugim ćwierćfinale tego dnia trzeci w tabeli Bundesligi RB Lipsk wygrał na wyjeździe z piętnastym Augsburgiem 2:1 po dogrywce.

Losowanie par półfinałowych zaplanowano na niedzielę. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 23-24 kwietnia, a finał odbędzie się 25 maja.