1. Liga siatkarzy: APP Krispol Września - Stal Nysa. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
1. Liga siatkarzy: APP Krispol Września - Stal Nysa. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Trzeci mecz APP Krispol Września - Stal Nysa może wyłonić finalistę rozgrywek 1. Ligi siatkarzy. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a dwa poprzednie spotkanie wygrała Stal. Co więcej nie straciła w nich seta. By awansować do finału goście potrzebują więc jeszcze jednego triumfu, gospodarze czwartkowego starcia nie mogą już sobie pozwolić na porażkę. Transmisja meczu APP Krispol Września - Stal Nysa w Polsacie Sport od godziny 17.30.

Zasadniczą fazę rozgrywek 1. ligi oba zespoły zakończyły w ścisłej czołówce. Stal zajęła drugie miejsce, APP Krispol zdobył punkt mniej i uplasował się na trzeciej pozycji. Półfinałowa rywalizacja pomiędzy tymi ekipami zapowiadała się więc bardzo ciekawie, a kibice spodziewali się bardzo zaciętej walki. Tymczasem dwa mecze w Nysie zakończyły się zdecydowanymi zwycięstwami gospodarzy, drużyna z Wrześni nie zdołała "urwać" ani jednego seta.

 

Ekipa z Wielkopolski nie zamierza jednak ułatwiać nysianom awansu, siatkarze trenera Mariana Kardasa zapowiadają, że we własnej hali postawią bardzo trudne warunki i zrobią wszystko, aby wrócić do Nysy na piąty mecz.

 

- Liczę na to, że na własnym parkiecie pójdzie nam lepiej niż w Nysie. Nie wygrywając w półfinale seta czulibyśmy się źle - powiedział szkoleniowiec APP Krispolu.

 

Podopieczni Krzysztofa Stelmacha w rundzie zasadniczej tworzyli drużynę chimeryczną, jednak w play offy ich gra się ustabilizowała. Małe kłopoty Stal miała tylko w pierwszym meczu z Gwardią Wrocław, pozostałe pewnie rozstrzygnęła na swoją korzyść. Kibice z Nysy liczą na to, że rywalizacja z Krispolem też zakończy się sukcesem, czyli awansem ich drużyny do wielkiego finału. Jeżeli w czwartek zwyciężą gospodarze, to dzień później zostanie rozegrany kolejny mecz. Także we Wrześni. W wypadku kolejnego zwycięstwa Krispolu, ostatnie spotkanie tego półfinału odbędzie się 9 kwietnia w Nysie.

 

Transmisja meczu APP Krispol Września - Stal Nysa w Polsacie Sport od godziny 17.30.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA 1. LIGI SIATKARZY

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze