Eredivisie: Pewny triumf Feyenoordu

W 28. kolejce holenderskiej Eredivisie ekipa Feyenoordu pokonała w pewnym stylu przed własną publicznością Heerenveen 3:0. Dzięki temu ekipa z De Kuip zbliżyła się do trzeciego w tabeli AZ Alkmaar na jeden punkt.

Do zakończenia sezonu w lidze holenderskiej pozostało jeszcze sześć kolejek. Poza zasięgiem znajdują się zespoły PSV Eindhoven oraz Ajaksu Amsterdam, które rozstrzygną między sobą losy mistrzostwa kraju. Trwa natomiast walka o dalsze lokaty. We wtorek punkty stracił zespół AZ Alkmaar, który zremisował na wyjeździe 2:2 z Vitesse. To stanowiło szansę dla czwartego Feyenoordu przed czwartkowym meczem, aby zmniejszyć dystans do podium.

Po pół godzinie gry utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w 32. minucie na listę strzelców zapisał się Nicolai Jorgensen, który wykorzystał błąd obrońcy i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Były klub m.in. Jerzego Dudka schodził do przerwy z minimalnym prowadzeniem.

W drugiej połowie miejscowi zadali dwa kolejne ciosy. Najpierw w 53. minucie Steven Berghuis sfinalizował składną akcję całego zespołu, wpadł w pole karne i płaskim strzałem po długim rogu podwyższył rezultat.

Na trzecie trafienie kibice czekali do 73. minuty, kiedy to Feyenoord zamknął rywali w ich polu karnym. Piłka dotarła do Tonny'ego Vilheny, który z okolicy piątego metra ustalił wynik na 3:0. Warto zaznaczyć, że w barwach gospodarzy nie zagrał Robin Van Persie, który leczy kontuzje łydki.

Piłkarze z Rotterdamu nadal zajmują czwarte miejsce w tabeli, ale ze stratą tylko punktu do podium. Należy pamiętać, że zespoły z lokat 4-7 po 34. kolejkach zmierzą się w fazie play-off o udział w Lidze Europy. Heerenveen jest na dziesiątym miejscu i do siódmej pozycji traci sześć oczek.

Feyenoord - Heerenveen 3:0 (1:0)
Bramki: Nicolai Jorgensen (32.), Steven Berghuis (53.), Tonny Vilhena (73.)