NBA: Rezerwowy Turner poprowadził Portland do 50. zwycięstwa w sezonie

Evan Turner zaliczył drugie w tym sezonie triple-double, a jego Portland Trail Blazers pokonało u siebie Memphis Grizzlies 116:89 odnosząc 50. zwycięstwo w lidze koszykarskiej NBA. - 50 zwycięstw jest naprawdę niesamowite, ponieważ nigdy wcześniej tego nie osiągnąłem - powiedział Turner, który jako rezerwowy zaliczył triple-double: 13 punktów, 12 zbiórek i 11 asyst. W innym meczu trener San Antonio Spurs Gregg Popovich został ukarany już po 63 sekundach.

W poniedziałek 30-letni Turner zaliczył pierwsze triple-double w barwach zespołu Portland, który wygrał z Minnesota Timberwolves 132:122. Bliski tego osiągnięcia w środowym spotkaniu był Damian Lillard (20 punktów, 10 asyst i siedem zbórek), ale ten usiadł na ławce rezerwowych w ostatniej kwarcie.

- Kiedyś powiedziałem, że 50 wygranych w sezonie jest dobrym odnośnikiem w tej lidze. Jeśli drużyna odniosła 50 zwycięstw, to naprawdę wiele mówi o tym, czego dokonało się w sezonie zasadniczym i sukcesie jaki się osiągnęło. Myślę, że wszyscy możemy być dumni z tego, co osiągnęliśmy w tym sezonie. Oczywiście wciąż wiele pracy przed nami, ale takie osiągnięcia trzeba świętować - powiedział trener Trail Blazers Terry Stotts.

Jego zespół zajmuje czwarte miejsce w Konferencji Zachodniej. Na ósmej pozycji jest natomiast zespół San Antonio Spurs, który przegrał na wyjeździe z Denver Nuggets 85:113. Po zaledwie 63 sekundach ławkę trenerską musiał opuścić szkoleniowiec gości Popovich. Poprzednim trenerem, który został wyrzucony przez sędziego w dwóch początkowych minutach był Flip Saunders z Washington Wizards, a miało to miejsce w sierpniu 2012 roku w Bostonie.

Z kolei Boston Celtics pokonał na wyjeździe Miami Heat 112:102. 25 punktów dla gości zdobył Gordon Hayward, a 23 dołożył Kyrie Irving. To drugie z rzędu, a czwarte w ostatnich pięciu meczach, zwycięstwo zespołu z Bostonu.