Nowy zawodnik w stajni Turkowskiego! Boxodirov podpisał kontrakt

Sporty walki
Nowy zawodnik w stajni Turkowskiego! Boxodirov podpisał kontrakt
fot. PAP

Poszukiwania nowych talentów ciągle trwają. W związku z tym promotor Tomasz Turkowski oraz Paweł Zagórski poinformowali o zakontraktowaniu Farxoda Boxodirova, czyli mistrza Azji juniorów w kategorii do 75 kilogramów.

Uzbek ma za sobą ciekawą przeszłość. Nie zawsze wiodło mu się życiowo, ale za każdym razem boks był jego światełkiem w tunelu. Od początku kariery amatorskiej rokował nieźle, bo zdołał wywalczyć m.in. mistrzostwo Azji juniorów w kategorii do 75 kilogramów. Brał też udział w rozgrywkach World Series Boxing, reprezentując barwy Uzbek Tigers. Jego celem były igrzyska w 2016 roku. Do Rio de Janeiro poleciał jednak jego dobry kolega Bektemir Melikuziev, który sięgnął po srebrny medal w kategorii średniej.

 

To był dla niego spory zawód. Na tyle duży, że postanowił zawiesić karierę.

 

- Błąkał się po świecie, ale w końcu trafił do trenera Andrzeja Liczika. Spojrzałem na niego i uznałem, że każdy zasługuje na szanse. Postanowiliśmy, że damy mu możliwość sprawdzenia się. Co ciekawe, nie zależało mu od razu na pieniądzach. On stwierdził, że przede wszystkim chce pracować. Na większe korzyści finansowe jeszcze przyjdzie czas - przyznał Turkowski.

 

Boxodirov na gali Rocky Boxing Night pojawi się już 10 maja w Kościerzynie.

 

- Na pewno dostanie szansę. Wypromowanie go będzie trudne, ale po kilku walkach z Polakami będziemy w stanie ocenić jego potencjał - dodał Turkowski.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie