Ostatnie walki Jonaka. W Spodku też wygra? (WIDEO)

Sporty walki

W sobotę na gali MB Boxing Night: Ostatni Taniec po raz kolejny w ringu zaprezentuje się Damian Jonak (41-0-1, 21 KO). Starcie z Andrew Robinsonem (22-4-1, 6 KO) będzie dla niego trzecim pojedynkiem po powrocie na zawodowe ringi. Jak przebiegały dwie poprzednie walki polskiego pięściarza?

35-letni Jonak wrócił do boksu w 2018 roku po blisko trzyletniej przerwie. Pokonał wówczas na punkty Marcosa Jesusa Cornejo (19-1). Polak kontrolował przebieg walki i w drugiej rundzie dwukrotnie posłał swojego rywala na deski. Argentyńczyk ostatecznie dotrwał do końca, ale w kolejnych starciach nie miał za wiele do powiedzenia i sędziowie wskazali wygraną Jonaka.

 

Drugie zwycięstwo po powrocie zanotował we wrześniu zeszłego roku na pokonując Sherzoda Khusanova (21-0-1). W pierwszych starciach przewagę miał doświadczony Uzbek, ale później do głosu doszedł Jonak. Mocno naruszył swojego rywala zwłaszcza w szóstej rundzie, kiedy to celniej trafiał podczas efektownej wymiany. Podobnie jak w przypadku walki z Cornejo, tym razem sędziowie również uznali, że Jonak w przekroju całego pojedynku był lepszy.

 

Do walki z Robinsonem Jonak przygotowuje się pod okiem byłego trenera Tomasza Adamka, Gusa Currena. Jak przyznał w rozmowie z Polsatem Sport, na tym etapie kariery nie da się już zmienić jego stylu, ale wraz ze szkoleniowcem rozwijają to, co wypracował przez lata treningów.

 

Współpraca z Amerykaninem układa mi się świetnie. Jego uwagi są bardzo cenne, a plan treningowy nie odbiega od tego, którego doświadczyłem w Stanach Zjednoczonych. Wiadomo, że jestem już bardzo doświadczonym zawodnikiem, więc raczej skupiamy się na rzeczach, o których zdarza mi się zapominać, niż wprowadzaniu jakichkolwiek nowości. Rozwijamy to, co mam wypracowane i nie zmieniamy mojego stylu, skupiając się na pracy na nogach, balansie ciała, lewej ręce i większym luzie w ringu - powiedział.

 

Jonak i Robinson mieli zmierzyć się już kilka miesięcy temu, ale Polak nabawił się wówczas kontuzji. Brytyjczyk w lutym pokonał Darryla Sharpa (5-46), a wcześniej walczył między innymi z Nickym Jenmanem czy Frankiem Buglionim.

 

Transmisja gali MB Boxing Night: Ostatni Taniec od 17:30 w sobotę w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight oraz od 20.00 w Super Polsacie.

 

Bilety na MB Boxing Night dostępne na ebilet.pl.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze