Rekordowe pieniądze dla zwycięzców siatkarskiej Ligi Mistrzów

Siatkówka
Rekordowe pieniądze dla zwycięzców siatkarskiej Ligi Mistrzów
fot. CyfraSport

Przed nami najważniejsze rozstrzygnięcia Ligi Mistrzów CEV w sezonie 2018/2019. Już wkrótce poznamy finalistów męskiej i żeńskiej drabinki. Tymczasem organizatorzy zapowiedzieli rekordowe wynagrodzenia dla najlepszych zespołów. Pula nagród wzrośnie dwukrotnie!

W 2017 CEV wprowadził pulę nagród wynoszącą blisko 1,9 mln euro, jednak w ciągu zaledwie dwóch lat suma zwiększyła się do ponad 3,5 mln. Oznacza to niemal dwukrotny wzrost wynagrodzeń w kilkanaście miesięcy. Zwycięzcy Ligi Mistrzów (mężczyźni i kobiety) wrócą z Berlina bogatsi aż o 400 tys. euro, z kolei przegrani z finału - o kwotę połowę mniejszą.
 
Zespoły, które odpadną w półfinałach, otrzymają 125 tys. z ewentualnymi bonusami. CEV podała także kwoty płacone zespołom za zwycięstwa w niższych rundach.
 
Wiele wskazuje na to, że w męskim finale tej edycji Champions League zmierzą się Cucine Lube Civitanova oraz Zenit Kazań - to właśnie wspomniane zespoły wygrały mecze wyjazdowe i muszą obronić rezultat przed własną publicznością. Zespół z Włoch mierzy się z PGE Skrą Bełchatów i wygrał w Polsce 3:0.
 
Pierwszy żeński półfinał zakończył się zwycięstwem Conegliano z Fenerbahce (3:0). Drugą parę tworzą Vakifbank oraz Novara.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze