Rosyjska wicemistrzyni Europy i kolejna tajska sztangistka zawieszone za doping

Inne
Rosyjska wicemistrzyni Europy i kolejna tajska sztangistka zawieszone za doping
fot. PAP/EPA

Wicemistrzyni Europy z 2012 roku w podnoszeniu ciężarów Rosjanka Nadieżda Łomowa oraz Witsanu Chantri zostały zawieszone z powodu stosowania niedozwolonych środków. Chantri jest dziewiątą reprezentantką Tajlandii, którą w ostatnim czasie przyłapano na dopingu.

Tajlandia już wcześniej została zawieszona przez Międzynarodową Federację Podnoszenia Ciężarów (IWF). Kraj co prawda zachował organizację tegorocznych mistrzostw świata we wrześniu w mieście Pattaya, ale jego reprezentanci nie będą mogli w nich wystąpić.

 

Ośmioro ciężarowców Tajlandii zostało przyłapanych na stosowaniu dopingu podczas ubiegłorocznych MŚ w Aszchabadzie, w tym trzy zawodniczki, które zdobyły złote medale. Dwie z nich są mistrzyniami olimpijskimi z Rio de Janeiro - Sukanya Srisurat i Sopita Tanasan. Chantri po medale nie sięgała.

 

Według przepisów IWF federacja narodowa może być zawieszona, jeśli w ciągu roku kalendarzowego zostaną stwierdzone co najmniej trzy przypadki dopingu. Z tego względu z MŚ w Anaheim w 2017 roku wykluczono dziewięć krajów, w tym Rosję i Chiny. Rok wcześniej w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro nie mogły startować reprezentacje Rosji i Bułgarii.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze