Stal Nysa w finale 1. Ligi siatkarzy!

W trzecim meczu półfinału 1. Ligi siatkarze APP Krispol Września przegrali ze Stalą Nysa 2:3. W rywalizacji do trzech zwycięstw podopieczni Krzysztofa Stelmacha wygrali 3–0 i awansowali do finału, w którym zmierzą się ze zwycięską drużyną z pary MKS Ślepsk Suwałki – Lechia Tomaszów Mazowiecki.

W dwóch pierwszych meczach półfinałowej rywalizacji Stali z Krispolem górą byli siatkarze z Nysy, którzy jechali do Wrześni, by postawić kropkę nad "i". Pierwszy set trzeciego starcia przebiegł jednak po myśli gospodarzy. Krispol rozpoczął seta od wyraźnej przewagi (5:1, 8:3) i choć w kolejnych akcjach gra się wyrównała, gospodarze zdołali wygrać tę partię w końcówce. Atak Wojciecha Kaźmierczaka ze środka i as serwisowy Adama Lorenca przyniosły decydujące punkty (25:23).

Podrażnieni takim obrotem sprawy siatkarze z Nysy, przejęli inicjatywę w drugiej partii (5:8, 13:17). W końcówce mieli już wyraźną przewagę. Atak Łukasza Kaczorowskiego po bloku rywali dał im piłkę setową, a Bartosz Bućko ustalił wynik na 19:25. W trzeciej odsłonie gospodarze dotrzymywali kroku rywalom do stanu 14:15. Później błysnął Maciej Zajder, a po jego asie serwisowym było 14:18. W końcówce Stal utrzymywała przewagę, a skuteczny blok na Rafale Berwaldzie zamknął seta (18:25).

Stal od gry w finale dzielił już tylko jeden set, ale siatkarze z Wrześni nie zamierzali rezygnować z walki. Czwarta odsłona miała bardzo wyrównany przebieg i jej losy rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Dwa ataki Filipa Frankowskiego po dłoniach rywali dały Krispolowi piłkę setową (24:22), a partię zakończył autowy atak rywali (25:23). Losy meczu miał więc rozstrzygnąć tie-break. Lepiej rozpoczęli go gospodarze (2:0), jednak sześć kolejnych piłek padło łupem siatkarzy z Nysy (2:6), którzy przy zmianie stron mieli wyraźną przewagę. W końcówce podopieczni trenera Stelmacha nie dali już sobie wyrwać zwycięstwa. Piłkę meczową wywalczył Patryk Szczurek, a blok w kolejnej akcji przypieczętował awans siatkarzy z Nysy do finału (7:15). MVP: Bartosz Bućko.

Półfinały 1. Ligi siatkarzy:

Stal Nysa – APP Krispol Września 3–0

2019-03-24: Stal Nysa – APP Krispol Września 3:0 (25:20, 25:22, 25:17)
2019-03-25: Stal Nysa – APP Krsipol Września 3:0 (25:16, 25:23, 25:20)
2019-04-04: APP Krispol Września – Stal Nysa 2:3 (25:23, 19:25, 18:25, 25:23, 7:15)

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – MKS Ślepsk Suwałki 1–2

2019-03-26: KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – MKS Ślepsk Suwałki 3:0 (25:19, 25:18, 25:17)
2019-04-04: MKS Ślepsk Suwałki – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:20, 24:26, 26:24, 25:18)
2019-04-05: MKS Ślepsk Suwałki – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki (godzina 18.00)
2019-04-09: KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – MKS Ślepsk Suwałki (ewentualnie, godzina 18.00).