Nieudany rewanż ONICO. ZAKSA lepsza w sparingu

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 3:2 z ONICO Warszawa w drugim meczu towarzyskim przed rozpoczęciem półfinałów PlusLigi. Stołecznej ekipie nie udało się zrewanżować za porażkę sprzed tygodnia.

Warszawianie po pierwszym secie mogli marzyć o pozytywnym rozstrzygnięciu rewanżu. Premierową odsłonę wygrali bowiem 25:20. W drugiej jednak tak łatwo nie poszło. ZAKSA zaprezentowała się o wiele lepiej i wygrała 25:21. Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Po zaciętej walce zwycięsko wyszli z niej kędzierzynianie. Porażka zmotywowała podopiecznych Stephane'a Antigi. Doprowadzili do tie-breaka gromiąc rywali 25:16 w czwartym secie. Tie-break to wymiana cios za cios. Ostatecznie lepsi okazali się siatkarze ZAKSY 17:15.

Mimo porażki stołecznej drużyny najlepszym siatkarzem spotkania wybrany został właśnie jej zawodnik Bartosz Kurek. Atakujący ONICO zdobył aż 26 punktów dla swojego zespołu! Dobrze zaprezentował się również Piotr Łukasik, który dołożył 12 oczek. W ekipie ZAKSY atak rozkładał się nieco bardziej równomiernie. Najwięcej punktów zdobył Sam Deroo.

ZAKSA i ONICO zapewniły sobie awans do półfinału PlusLigi już po zakończeniu fazy zasadniczej. Kędzierzynianie zajęli pierwsze, a warszawianie drugie miejsce w tabeli. W trakcie trwania rozgrywek ćwierćfinałowych obie ekipy musiałyby czekać na swoje mecze prawie miesiąc. Aby nie wychodzić z rytmu meczowego zespoły zdecydowały się dwukrotnie zmierzyć w sparingach. Pierwszy padł łupem ZAKSY 3:1.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - ONICO Warszawa 3:2 (20:25, 25:21, 25:23, 16:25, 17:15)