Snajper Milanu w poprzednim zestawieniu został wyceniony na 55,9 miliona euro, jednak to już historia. Po świetnych występach i kolejnych golach dla Rossonerich oraz reprezentacji Polski, 23-latek wart jest już 68,2 mln euro.
 
To o ponad dwa miliony więcej od Lewandowskiego. Jego wartość także wzrosła, jednak w marcu wyceniano go na 61,5 mln. Rozbieżność między wartością obu polskich zawodników ma oczywiście związek z wiekiem. Potencjał 23-letniego Piątka ma się zupełnie inaczej dla potencjalnych kupców, aniżeli 30-letni ukształtowany "Lewy".
 
To nie koniec polskich piłkarzy, którzy zostali wysoko ocenieni przez CIES. Tuż za czołową dwójką polskich napastników jest duet z Napoli - Piotr Zieliński (57,6 mln) oraz Arkadiusz Milik (55,3 mln). "Piątkę" zamyka inny piłkarz z Serie A Wojciech Szczęsny (33,7 mln).
 
Statystycy szacują wartość piłkarzy biorąc pod uwagę między innymi pozycję, wiek, potencjał, liczbę występów, gole i asysty, jak również klub i rozgrywki w jakich grają. Ważne są także sytuacja kontraktowa oraz ostatni transfer.