Piątek najwięcej wartym polskim piłkarzem! Wyprzedził Lewandowskiego

Piłka nożna
Piątek najwięcej wartym polskim piłkarzem! Wyprzedził Lewandowskiego
fot. CyfraSport

Statystycy z CIES Football Observatory przyjrzeli się wartościom piłkarzy w topowych ligach europejskich na podstawie swojego algorytmu, biorącego pod uwagę mnóstwo czynników. Długo na czele polskich piłkarzy stał Robert Lewandowski, jednak według ostatniego wyliczenia prym wiedzie już Krzysztof Piątek!

Snajper Milanu w poprzednim zestawieniu został wyceniony na 55,9 miliona euro, jednak to już historia. Po świetnych występach i kolejnych golach dla Rossonerich oraz reprezentacji Polski, 23-latek wart jest już 68,2 mln euro.
 
To o ponad dwa miliony więcej od Lewandowskiego. Jego wartość także wzrosła, jednak w marcu wyceniano go na 61,5 mln. Rozbieżność między wartością obu polskich zawodników ma oczywiście związek z wiekiem. Potencjał 23-letniego Piątka ma się zupełnie inaczej dla potencjalnych kupców, aniżeli 30-letni ukształtowany "Lewy".
 
To nie koniec polskich piłkarzy, którzy zostali wysoko ocenieni przez CIES. Tuż za czołową dwójką polskich napastników jest duet z Napoli - Piotr Zieliński (57,6 mln) oraz Arkadiusz Milik (55,3 mln). "Piątkę" zamyka inny piłkarz z Serie A Wojciech Szczęsny (33,7 mln).
 
Statystycy szacują wartość piłkarzy biorąc pod uwagę między innymi pozycję, wiek, potencjał, liczbę występów, gole i asysty, jak również klub i rozgrywki w jakich grają. Ważne są także sytuacja kontraktowa oraz ostatni transfer.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie