Pierwsza Saudyjka za kierownicą bolidu Formuły 4

Moto
Pierwsza Saudyjka za kierownicą bolidu Formuły 4
fot. PAP

Reema Juffali jest pierwszą Saudyjką, która zasiądzie za kierownicą bolidu i wystartuje w najbliższy weekend w wyścigu brytyjskiej Formuły 4. Zawody, w których weźmie udział 27-latka, mają homologację Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).

Saudyjka przygotowywała się do wyścigów od czerwca, gdy w jej ojczyźnie, jako ostatnim kraju na świecie, zniesiono przepisy zakazujące kobietom jazdy samochodem.

 

Formuła 4 przeznaczona jest dla młodych kierowców. Ścigają się oni także w bolidach, ale o znacznie mniejszej mocy niż w Formule 1. Podobnie jak Formuła 3, jest ona etapem w przygotowaniach do startu w najbardziej prestiżowych wyścigach.

 

Juffali ma niewielkie doświadczenie za kierownicą - została pierwszą, która otrzymała licencję i mogła wystartować w Pucharze TRD86 w Abu Zabi w październiku, a następnie w zawodach w Indiach. Cieszy się z debiutu w Formule 4 w Wielkiej Brytanii. - Myślę, że dla kogoś takiego jak ja, kto nie ma doświadczenia w takich wyścigach, to bardzo dobre miejsce, by zostać wrzuconym na głęboką wodę i sprawdzić się z najlepszymi - powiedziała Saudyjka na stronie internetowej fiaformula4.

 

W grudniu w Arabii Saudyjskiej zorganizowano rundę serii Formuły E w samochodach elektrycznych dla kobiet-kierowców.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie