Powstanie reprezentacja Polski w FIFA

E-sport
Powstanie reprezentacja Polski w FIFA
fot. PAP

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w piątek 5 kwietnia z czterokrotnym mistrzem Polski w grę FIFA Miłoszem Bogdanowskim. Prezydent zainicjował powołanie reprezentacji Polski w wirtualnej piłce nożnej.

Jeszcze niedawno wydawało się, że Polska nie wystawi swojej reprezentacji podczas premierowej imprezy FIFA eNations Cup, w której udział ma wziąć około 20 zespołów z całego świata. Turniej w grę FIFA zostanie rozegrany w dniach 13, 14 kwietnia w Londynie. Na 8 dni przed zawodami e-sportowymi sytuacja zmieniła się jednak o 180 stopni.

W piątek Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z czterokrotnym mistrzem Polski w grę FIFA Miłoszem Bogdanowskim. Spotkanie było bardzo owocne, bowiem Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP zainicjował powołanie reprezentacji Polski w wirtualnej piłce nożnej. Na oficjalnym profilu twitterowym Kancelarii Prezydenta napisano, że niebawem przedstawiony zostanie pełny skład Narodowej Drużyny esportowej.

W uzasadnieniu na Facebooku czytamy, że taka decyzja to odpowiedź na apel polskich graczy FIFA, którzy wyrazili niezadowolenie z faktu, że Polska nie wystawi reprezentacji w pierwszej edycji FIFA eNations Cup. Dzięki inicjatywie nasz kraj będzie mógł jednak wysłać kadrę na turniej. Reprezentacja Polski będzie jedną z pierwszych takich drużyn na Starym Kontynencie.

Polski zespół mają tworzyć między innymi Bogdanowski oraz Jakub Mikołajewski.

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze