Prezydent Barcelony zdradził plany Messiego na dalszą karierę

Piłka nożna
Prezydent Barcelony zdradził plany Messiego na dalszą karierę
fot. PAP

Prezydent FC Barcelona wypowiedział się na temat przyszłości Lionela Messiego, która ma być związana z "Dumą Katalonii" aż do końca sportowej kariery Argentyńczyka. - Jego relacja z "Blaugraną" będzie trwała wiecznie - przyznał Josep Bartomeu.

- Messi jest podziwiany przez wszystkich, także przez kibiców naszych rywali. Chcielibyśmy przedłużyć z nim kontrakt, ponieważ praktycznie zawsze potrafi przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Mam nadzieję, że ma on przed sobą jeszcze kilka lat gry na najwyższym poziomie i niebawem usiądziemy do rozmów - zdradził prezydent FC Barcelona w rozmowie z "ESPN".

 

Nie jest tajemnicą to, że "Atomowa pchła" potrafi praktycznie w pojedynkę przesądzić o losach spotkania. Nie wiadomo jednak czy "Blaugranie" uda się zatrzymać pięciokrotnego zdobywcę "Złotej Piłki". Wiele razy podkreślał on, że karierę chciałby zakończyć w klubie, w którym przez sześć lat zdobywał warsztat piłkarski jako nastolatek, czyli Club Atlético Newell’s Old Boys z Rosario. Otwartym pytaniem pozostaje również to, ile jeszcze 31-letni piłkarz będzie w stanie grać na najwyższych obrotach.

 

- Messi dobrze zna swój organizm i na pewno zakończy karierę w dniu, w którym poczuje, że nie jest w stanie dawać z siebie stu procent. Musimy być gotowi na taką ewentualność. Jest on naszym liderem i gra kapitalnie, ale jesteśmy świadomi, że nie będzie to trwało wiecznie - dodał Bartomeu.

 

Argentyńczyk rozegrał w FC Barcelona 676 meczów, na przestrzeni których strzelił 594 goli i popisał się 238 asystami. W pierwszej drużynie "Blaugrany" występuje od 2005 roku, a od 2000 bronił barw roczników młodzieżowych.

 

WYNIKI I TABELA LA LIGA

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze