200. i 201. gol Lewandowskiego! Bayern rozgromił Borussię

W meczu 28. kolejki Bundesligi Bayern Monachium wygrał z Borussią Dortmund 5:0. Dzięki temu zwycięstwu Bawarczycy wyprzedzili w tabeli ekipę z Dortmundu i wskoczyli na fotel lidera. Robert Lewandowski zdobył dwie bramki. Pierwsze z tych trafień było jego dwusetnym golem w Bundeslidze.

Goście pierwsi stworzyli groźną sytuację w tym meczu. W 6. minucie po strzale Mahmouda Dahouda piłka obiła słupek bramki Bayernu. Szybko jednak to Bawarczycy przejęli inicjatywę i otworzyli wynik spotkania. W 10. minucie po wrzutce Thiago Alcantary z rzutu rożnego, Mats Hummels wyskoczył wyżej od rywali i strzałem głową zdobył pierwszą bramkę.

Na kolejny cios Bayernu nie trzeba było długo czekać. Siedem minut później Robert Lewandowski wykorzystał błąd Dana-Axela Zagadou, odebrał mu piłkę, minął jeszcze wychodzącego z bramki Romana Burkiego i ekwilibrystycznym strzałem podwyższył na 2:0. Tak padł dwusetny gol "Lewego" w Bundeslidze.

W końcówce pierwszej połowy gospodarze właściwie rozstrzygnęli losy tej rywalizacji. W 41. minucie Javi Martinez przejął na linii pola karnego wybitą przez rywali piłkę i skierował ją do siatki. Dwie minuty przed końcem pierwszej części Thomas Mueller dograł piłkę do Serge'a Gnabry'ego, a ten strzałem głową podwyższył na 4:0.

Nokaut i to już w pierwszej połowie! Przy takiej przewadze, po przerwie mistrzowie Niemiec kontrolowali sytuację. Goście wyglądali na pogodzonych z porażką, przez co tempo spotkania wyraźnie spadło. Wynik meczu ustalił w 89. minucie Lewandowski strzałem z bliskiej odległości do pustej bramki, po podaniu Gnabry'ego.

W 70. minucie Lewandowski obejrzał żółtą kartkę; - po faulu Thomasa Delaneya Polak odepchnął rywala. W ekipie BVB w wyjściowym składzie zagrał Łukasz Piszczek, a w 69. minucie zmienił go Marius Wolf.

Bayern Monachium – Borussia Dortmund 5:0 (4:0)
Bramki: Hummels 10, Lewandowski 17, 89, Martinez 41, Gnabry 43

Bayern: Manuel Neuer – Joshua Kimmich, Niklas Suele, Mats Hummels, David Alaba - Javi Martinez (77. Leon Goretzka) -Thomas Mueller (80. Renato Sanches), Thiago Alcantara - Serge Gnabry, Kingsley Coman (68. Frank Ribery), Robert Lewandowski.

Borussia: Roman Burki – Łukasz Piszczek (69. Marius Wolf), Manuel Akanji, Dan-Axel Zagadou (46. Julian Weigl), Abdou Diallo - Axel Witsel, Thomas Delaney - Jadon Sancho, Mahmoud Dahoud (62. Mario Goetze), Jacob Bruun Larsen - Marco Reus.

Mecze Bundesligi są transmitowane na antenach Eleven Sports.