Ajax Amsterdam wykonał kolejny krok w kierunku wywalczenia mistrzostwa

W meczu 29. kolejki holenderskiej Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe Willem II Tilburg 4:1, dzięki czemu wskoczył na fotel lidera tamtejszej ekstraklasy.

Pierwszą połowę lepiej rozpoczęli goście z Amsterdamu. Swoją przewagę udokumentowali piękną dwójkową akcją Frenkie De Jonga i Dusana Tadicia, którą z zimną krwią wykończył Donny van de Beek. Później do głosu doszli gospodarze, sprytnie w polu karnym dał się sfaulować Grek Marious Vrousai, a karnego na gola zamienił były gracz Borussii Dortmund Alexander Isak. Tuż przed końcem pierwszej połowy faworyt znów wyszedł na prowadzenie za sprawą bramki samobójczej Freeka Heerkensa, a wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

W drugiej odsłonie Ajax spokojnie kontrolował grę, raz po raz zagrażając bramkarzowi Willem II. Za sprawą prawego obrońcy Joela Veltmana biało-czerwoni strzelił trzeciego gola. Ostateczny cios zadał Hakim Ziyech, pieczętując zwycięstwo drużyny z Amsterdamu 4:1. Jednym z najlepszych zawodników na boisku był Dusan Tadić, który miał udział przy każdej akcji bramkowej gości.

Dzięki temu zwycięstwu Ajax wyprzedził jednym punktem PSV Eindhoven i wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli. Ma jednak jeden mecz rozegrany więcej od głównego rywala do mistrzowskiego tytułu, który swój mecz w ramach 29. kolejki z  Vitesse Arnhem rozegra w niedzielę.

Willem II Tilburg - Ajax Amsterdam 1:4 (1:2)

Bramki: Alexander Isak 26 - Donny van de Beek 14, Freek Heerkens 41 (s), Joel Veltman 53, Hakim Ziyech 70