EBL: TBV Start Lublin odniósł pewne zwycięstwo nad Treflem Sopot

TBV Start Lublin pewnie pokonał Trefl Sopot 100:75 w niedzielnym spotkaniu 26. kolejki Energa Basket Ligi. Świetne spotkanie rozegrał Joe Thomasson - zdobył 20 punktów, 7 zbiórek i 9 asyst.

Zespół z Lublina w pierwszych minutach spotkania był skuteczny, wykorzystywał błędy rywali i po kontrze Marcina Dutkiewicza prowadził już 8:0. Trefl grał wolno, a po wsadzie Romana Szymańskiego przewaga gospodarzy wzrosła do 11 punktów. Później starali się reagować Paweł Leończyk i Phil Greene, ale po 10 minutach było 26:18. W drugiej kwarcie dzięki trójce Łukasza Kolendy sopocianie zbliżyli się nawet na pięć punktów. Akcje zaczął jednak kończyć Joe Thomasson, a TBV Start znowu uciekał! Po jego kolejnych trafieniach gospodarze mieli już 18 punktów przewagi. Amerykanin kończył całą pierwszą połowę - jego ekipa wygrywała 55:37.

Trzecią kwartę zespół trenera Davida Dedka rozpoczął od serii 11:2, a rzutach wolnych Kacpra Borowskiego było już 66:39. Niczego nie zmieniały pojedyncze akcje Milovanovicia oraz Kolendy, bo gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po 30 minutach prowadzili aż 83:52. W czwartej części spotkania gra Trefla nie uległa poprawie. TBV Start ciągle prezentował swoją koszykówkę, był stroną z inicjatywą ofensywną. Swoje akcje kończył też Uros Mirković, a lublinianie zwyciężyli 100:75.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Joe Thomasson - zdobył 20 punktów, 7 zbiórek i 9 asyst. Po 15 punktów dla gości rzucili Paweł Leończyk i Sasa Zagorac.

TBV Start Lublin - Trefl Sopot 100:75 (26:18, 29:19, 28:15, 17:23)

TBV Start Lublin: Joe Thomasson 20, Marcin Dutkiewicz 11, Mateusz Dziemba 11, James Washington 9, Kacper Borowski 9, Roman Szymański 9, DeVonte Upson 8, Uros Mirkovic 6, Anton Gaddefors 6, Michael Gospodarek 6, Wojciech Czerlonko 5, Bartłomiej Pelczar 0

Trefl Sopot: Paweł Leończyk 15, Sasa Zagorac 15, Mlan Mlovanovic 12, Phil Greene 11, Ian Baker 10, Łukasz Kolenda 7, Damian Jeszke 3, Piotr Śmigielski 2, Ovidijus Varanauskas 0, Jonte Flowers 0, Grzegorz Kulka 0