Grosicki bohaterem w meczu z Reading! Polak dwukrotnie pokonał bramkarza

Kamil Grosicki jest w świetnej formie, co udowodnił w sobotnie popołudnie. Polak ponownie strzelił dwa gole dla Hull City, tym razem w wygranym meczu z Reading. To drugi mecz z rzędu, gdzie 30-letni skrzydłowy dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Ostatnie tygodnie Grosicki i jego Hull City mogą zaliczyć do bardzo udanych. W marcu Polak przyczynił się do poprawy pozycji swojego klubu w tabeli Championship, który jest coraz bliżej miejsc gwarantujących baraże. Najlepszy mecz zanotował w ostatni weekend miesiąca, kiedy strzelił dwa gole w meczu z Ipswich Town (2:0).

W pierwszej połowie to jednak drużyna gości wyszła na prowadzenie. Lewis Baker otworzył wynik spotkania, co było sporym zaskoczeniem dla kibiców zgromadzonych na KCOM Stadium. W tym sezonie Reading walczy o utrzymanie w Championship.

Po przerwie gospodarze wzięli się za odrabianie wyniku. Najpierw wyrównał Grosicki, natomiast kilka minut później gola strzelił Marc Pugh. Hull było w drugiej połowie wyjątkowe silne, co zaowocowało kolejną bramką. Wynik ustalił niezawodny "TurboGrosik", który był wyróżniającą się postacią w szeregach "Tygrysów". Dwukrotny zawodnik miesiąca strzelił już dziewięć goli w obecnych rozgrywkach.

W innych spotkaniach z udziałem Polaków Queens Park Rangers zostało rozbite przez Norwich City 0:4. 75 minut w barwach QPR zagrał Paweł Wszołek. Ipswich Town z Bartoszem Białkowskim w składzie pokonało Bolton 2:1, w którym pełne 90 minut rozegrał Paweł Olkowski. 70 minut na boisku w barwach Leeds spędził Mateusz Klich. "Pawie" sensacyjnie przegrały z Birmingham City 0:1.

Hull – Reading 3:1 (0:1)
Bramki: Kamil Grosicki 53, 76, Marc Pugh 65 – Lewis Baker 16

Norwich – QPR 4:0 (3:0)
Bramki: Emiliano Buendia 6, Marco Stiepermann 12, Teemu Pukki 38, 85

Birmingham – Leeds 1:0 (1:0)
Bramki: Che Adams 29

Bolton – Ipswich 1:2 (0:2)
Bramki: Joshua Emmanuel (s.) 90 – Collin Quaner 34, 44