MB Boxing Night: Jeżewski minimalnie lepszy w wyrównanym pojedynku

Sporty walki

W walce kategorii junior ciężkiej na gali MB Boxing Night: Ostatni Taniec Nikodem Jeżewski (16-0-1, 9 KO) pokonał Shawndella Terella Wintersa (11-1, 10 KO) przez większościową decyzję sędziów (78:75, 76:76, 76:75) W zaciętym, ośmiorundowym pojedynku Polak okazał się minimalnie lepszy.

Pierwsze rundy pojedynku były bardzo spokojne. Jeżewski czekał na zdecydowane ruchy rywala. Brakowało mocnych ciosów. W oczach ekspertów to Amerykanin lepiej punktował i powinien prowadzić na początku ośmiorundowego pojedynku.

Z rundy na rundę przewaga Amerykanina malała. Jeżewski coraz częściej trafiał Amerykanina. Warto odnotować, że w trzeciej odsłonie pojedynku Winters uderzył rywala po komendzie. Ciosy pięściarza ze Stanów Zjednoczonych często były niecelne, co spowodowało, że eksperci częściej wskazywali na prowadzenie Polaka. W wyrównanej walce był on minimalnie lepszy, na tyle, by zdobyć przychylność sędziów.

W końcówce bohaterowie pojedynku podkręcili tempo. Było dużo walki w bliskim kontakcie. Kibice mogli zobaczyć liczne wymiany ciosów, ale to uderzenia wyprowadzane przez Polaka były silniejsze. Co prawda Amerykanin dobrze unikał zmasowanych ataków Jeżewskiego, ale to właśnie polski pięściarz wydawał się efektywniejszy w końcowej rundzie, jak i w całej walce.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie